ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Дівочий виноград» — 25 березня, Молодий театр (Камерна сцена)
Одна з найкасовіших столичних прем’єр 2016 року створена за п’єсою «Дируватий камінь» Миколи Коляди. Переклав твір українською мовою і поставив виставу талановитий, молодий режисер Сергій Корнієнко (хореограф — Світлана Архипова, художник — Лариса Чернова). Дія відбувається на дачі, а головні героїні — колишні вчительки, які хоча вже й пенсіонерки, але все одно мріють про щастя і кохання... Розбудив це «жіноче царство» сусід, колишній скрипаль. І тут інтрига закручується, події набувають інколи анекдотичного, а інколи ліричного спрямування. Герої навіть забувають, що вони вже літні люди, за плечима мають довгий життєвий шлях, з болями і радістю, гіркотою і бравадою, а в їхні двері вже стукає зима... «Дівочий виноград» — це вистава зіркового акторського квартету: Тамари Яценко (Лариса Сергіївна), Ірини Кравченко (Галина Сергіївна), Наталії Кленіної (Віра Сергіївна) і Валерія Шептекіти (Ігор Петрович).
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
«Небо — це я» — 23 березня, Палац спорту (Київ)
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ РУСЛАНА КВІНТИ
Ювілейний концерт Руслана Квінти (псевдо, а справжнє ім’я — Руслан Валерійович Ахріменко) — українського композитора, продюсера, співака, співпродюсера групи INDI, в якій він є автором і фронтменом (цей колектив єдиний у світі, який використовує фагот у поп-музиці). Масштабне музичне шоу в Києві присвячено 20-річному творчому ювілею маестро, в арсеналі якого понад 30 пісень, написаних спеціально для легендарної зірки естради Софії Ротару (це такі хіти, як «Одна калина», «Осінні квіти», «Прости», «Біла зима», «Небо — це я!» Остання композиція дала назву програмі). «Мої пісні народжуються по-різному. Йду вулицею — раптом якась мелодія на думку спала. Біжу додому чи на студію, швиденько награю і записую, потім вона може полежати, почекати свого часу. А буває й так, що не пишеться, — розповідав «Дню» композитор. — Пишу найчастіше увечері: натхнення приходить після 5-ї години. Раптом якась легкість з’являється. Отут головне, щоб ніхто не заважав»... У концерті прозвучать композиції Руслана Квінти у виконанні Олександра Пономарьова, Наталії Могилевської, Ірини Білик, Потапа і Насті, LOBODA, Злати Огнєвіч, Макса Барських, Monatik, групи «НeАнгели», Alekseev, Dzidzio та інших, а музою вечора стане Софія Ротару. У шоу всі пісні будуть виконуватись у новому аранжуванні. Співки виступатимуть під акомпанемент великого оркестру «наживо», а режисером дійства буде Олег Боднарчук.
КНИЖКА ТИЖНЯ
Український футбол у Галичині
Новинка «Видавництва Старого лева» — «Копаний м’яч. Коротка iсторiя украпнського футболу в Галичинi 1909—1944» Дениса Мандзюка — есе, яке зацікавить шанувальників популярного виду спорту. Можливо, не всі знають, що на початку ХХ ст. в українській мові не було власної спортивної термінології. Вирішити цю проблему взявся невтомний популяризатор фізичної культури на Галичині Іван Боберський. Варіантів було два: калькувати чужі терміни або шукати власні відповідники. Він зупинився на другому. Так і виникли слова: «відбиванка» — футбол, «кошиківка» — баскетбол, «гаківка» — хокей. А футбол став «копаним м’ячем». Денис Мандзюк написав свою книжку на основі газетних публікацій і архівних документів першої половини ХХ ст. Оживляють текст колоритні цитати очевидців і автентичні фотографії — більшість узято з приватних архівів і публікується вперше. У книжці зроблено першу ґрунтовну спробу дослідити історію українського футболу в Галичині у першій половині ХХ століття (1909—1944). Тут не просто документально зафіксовано історію матчів, а й простежено долю популярних у міжвоєнні роки футболістів, вміщено авторські версії й оцінки тодішніх футбольних подій та інтриг. А в «Додатках» представлено добірку фейлетонів, які є чи не найоригінальнішою прямою ілюстрацією (а також репрезентацією тодішнього мовного середовища) довоєнного футбольного життя в Україні.
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА STARYLEV.COM.UA