Президент Лувру відвідав PinchukArtCentre
Підчас свого візиту до Києва Анрі Лоретт, президент музею Лувр, відвідав PinchukArtCentre. Після огляду виставки «Око підсвідомості: вибрані фотографії з колекції сера Елтона Джона» відбулася робоча зустріч, у якій взяли участь Томас Еймон-Ларітаз, президент Фонду Віктора Пінчука, Клер Стеблер, арт-директор PinchukArtCentre і Аїша Керубі, культурний аташе Посольства Франції в Україні. На зустрічі обговорювалася можливість майбутньої співпраці, а також стан сучасного мистецтва в Україні, повідомляє прес-служба PinchukArtCentre.
Президент найбільшого музею Франції вивчив колекцію центру. Особливий інтерес у нього викликали роботи сучасних українських митців. Він зазначив, що унікальна колекція Лувру, до якої входять роботи ранньої королівської колекції, також постійно розширюється новими надбаннями XXI сторіччя. «Для нас велика честь приймати в центрі таких авторитетних представників арт-світу, — наголосила арт-директор PinchukArtCentre Клер Стеблер. — Адже на сьогоднішній день Лувр є одним із найбільш інноваційних музеїв світу, який постійно розширює програми виставок, планує відкривати свої філії в інших країнах. Тому складно переоцінити значущість цієї зустрічі, обміну досвідом і дискусій для розвитку й модернізації художньої сцени в Україні. Поряд із цим PinchukArtCentre працює над вирішенням іншого завдання — репрезентувати й просувати Україну як один із ключових осередків сучасного мистецтва. Візити таких особливих гостей, як Анрі Лоретт, або одного з найвпливовіших галеристів світу Джей Джоплін, який у червні відвідав відкриття виставки фотографій із колекції Елтона Джона — це події, які без сумніву привертають увагу до країни з боку світової арт-спільноти. Вони наближають той день, коли на арт-події в Києві будуть чекати з таким самим нетерпінням, як у Лондоні чи Парижі».
Мексика збирається викупити землю навколо Чичен-Іци
Мексиканський Національний інститут антропології та історії розпочав переговори з власниками території, прилеглої до пам’ятки архітектури майя — Чичен-Іци, однієї з семи «нових чудес світу». Земля під храмовим комплексом належить спадкоємцям підприємця Фернандо Барбачано Гомеса Руля, повідомляє lenta.ru з посиланням на газету La Jornada. Директор інституту Альфонсо де Марія-і-Кампос пояснив, що уряд розглядає три варіанти: експропріацію земель, обмін або викуп. Експропріація, як пояснив учений, — це найменш імовірний шлях розвитку подій, але викуп може виявитися надто дорогим для уряду: родина Барбачано зажадала близько 70 мільйонів доларів США (750 мільйонів песо). Таку цифру наводить іспанське агентство EFE. Варіанти обміну на інші території залишаються найбільш перспективним напрямом. На Чичен-Іцу, так само, як і на інші «нові чудеса світу», чекає найближчими роками зростаючий потік туристів. Уряди країн, де розташовані ці пам’ятки архітектури, вживають різні заходи, аби зберегти пам’ятки. Якщо у Мексиці намагаються отримати контроль над територією, то в Перу планують штучно скоротити кількість гостей в Мачу-Пікчу, стародавню фортецю інків.
Disney заборонила курити героям сімейних фільмів
Кінокомпанія Disney ухвалила рішення заборонити зображення людей, що курять, у своїх фільмах для сімейного перегляду, передає lenta.ru з посиланням на агентство Reuters. Окрім того, очікується, що DVD з фільмами складових Disney студій Touchstone і Miramax, де з’являються курці, будуть забезпечуватися наклейками про шкоду куріння, а кінопрокатникам буде запропоновано перед демонстрацією таких фільмів показувати соціальну рекламу того ж спрямування. Таким чином, Disney стала першою з американських кінокомпаній, що вжили жорстких заходів щодо куріння на екрані. Коментуючи таке рішення, один із конгресменів закликав і інших кіновиробників наслідувати цей приклад. За деякими даними, діти, які регулярно спостерігають куріння на екрані, майже втричі частіше починають курити, додає агентство. При цьому герої, котрі курять, зустрічаються у трьох чвертях американських картин категорій G (перегляд без обмежень), PG (перегляд дітям дозволено на розсуд батьків), PG- 13 (перегляд не рекомендується дітям до 13 років) і в 90 відсотках фільмів категорії R (перегляд не рекомендується без супроводу дорослих).