Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iствуд — ковбой на всі часи

1 червня, 2000 - 00:00


Учора, 31 травня, славнозвісний актор відзначив свій 70-річний ювілей

«А чи не стати мені професійним спортсменом?» — довгі роки подумував Клінт Іствуд, опанований з дитинства бажанням бути завжди і у всьому першим. Цей парубок з сухорлявою фігурою, вольовим обличчям і щільно стиснутими губами, котрий працював у юності сталеливарником, сміттярем, пожежником і навіть піаністом, був вражаюче працелюбним.

Дебют Клінта 1956-го на ТБ залишився непоміченим. Грошей епізоди не приносили, Іствуд ледь-ледь зводив кінці з кінцями. І тут його помітив нікому тоді невідомий італійський режисер Серджо Леоне. Його погляд відрізнявся від погляду голлівудських режисерів, і він одразу ж дав Клінту роль Незнайомця у вестерні «За жменю зайвих доларів». Леоне укладає з Іствудом договір на цілу серію вестернів, де жорстокість і впертість, властиві молодому актору в житті, були дуже доречними. Граючи то благородних романтиків, то користолюбних авантюристів, актор-непрофесіонал здобув популярність. А після ролі поліцейського-одинака, що самозабутньо бореться зі злочинним світом, у фільмі «Брудний Гаррі» Клінт Іствуд став зіркою, якою лишається і досі.

Брудний Гаррі повертався неодноразово — у стрічках «Усе вирішує «магнум», «Каратель», «Ставки на дату смерті», «Несподіваний удар». Актор абсолютно щирий у ролях рішучих чоловіків, не бундючиться, не робить із себе надлюдини, і цією щирістю підкуповує. Він практично не міняє своєї зовнішності, граючи легендарного злочинця, який здійснив унікальну втечу («Втеча з Алькатраца»), старанного служаку («Важкий перевал») чи суперагента («Вогненний лис»), але при цьому ніколи не обманює надій аудиторії.

Більше 30 років, маючи кінокомпанію «Малпасо продакшнс», неодноразово пробував сили у режисурі («Зіграйте мені «Туманно», «Непрощений», «Абсолютна влада») і навіть одного разу отримав за режисуру «Оскар». Він — беззмінний член національної ради мистецтв. Іствуд вкладає гроші у дитячі благодійницький фонди і медичні центри, котрі займаються дослідженнями хвороб серця, раку.

— Зараз робляться блокбастери по 100—200 мільйонів доларів, — говорить Клінт. — Я завжди був прихильним до скромніших картин з гарним сюжетом, цікавими характерами, але вони гаснуть поруч з блокбастерами.

Петро ЧЕРНЯЄВ, Москва
Газета: 
Рубрика: