Український актор попрацював із двома кіномайстрами — Володимиром Бортком (Росія) і Кшиштофом Зануссі (Польща).В інтерв’ю, опублікованому в «Главреді», Зануссі назвав Ступку «континентальним актором», який відомий не тільки більшості українців, а й значній частині росіян та поляків, адже він актор трьох мов, і немає в Східній Європі тих, кого б у мовному плані можна було з ним порівняти (приміром, у Західній Європі є англо-французькі актори, французько-італійські чи англо-німецькі). Сьогодні наш глобалізований світ потребує таких постатей, «скріпок», людей, які в нашому уявленні будуть помостом над кордонами. Богдан Ступка і є таким.
Зануссі признався, що бачив Богдана Ступку в багатьох ролях і дивувався багатьом постатям, які він сповнював своєю індивідуальністю, створюючи цілість у різнорідності. Йому вдавалося бути різним, але завжди залишатися собою. Це таємниця акторів — виражати різні людські характери, вписуючи в них свій власний. Мистецтво актора — це вивільнення потенціалу, а не актуальності, опис себе таким, яким він міг би бути і яким не є. У цьому сенсі актор — це повною мірою надлюдина, бо він існує в багатьох іпостасях, а не в одній.
Богдан Ступка має великий талант перевтілення і має свою незмінну індивідуальність. Він цілковито семітський, коли грає Тев’є-молочника, і великодержавний, коли грає гетьмана Богдана Хмельницького... Але насамперед Ступка є архитипово українським. Для пострадянських народів Богдан Ступка — це Україна з її загадковою окремішністю, ніби подібна до Польщі та Росії, але в основі своїй відмінна завдяки своїм широким жестам, любові до свободи, а також потайливості, замкненості — хитрому способу пережити свою злу долю.
Я працював з Богданом Ступкою у двох спектаклях. Якось у Польщі він грав англійського окупанта Франції в телепостановці п’єси Жана Ануя «Жайворонок» про Жанну д’Арк. Його український акцент у польському тексті породжував відчуття погрози, був близьким і водночас чужим. Нещодавно в моєму фільмі «Серце на долоні» Богдан Ступка зіграв східного олігарха, людину без совісті, яка віднаходить свою людяність. У Польщі не було актора, який здався б мені гожим для такої ролі (але я не маю серед знайомих і справжніх олігархів). В основі дивовижної ролі Ступки, за яку він отримав нагороду на відомому Римському кінофестивалі, було справжнє поєднання двох крайнощів: добра та зла. Він грає олігарха, що пише заповіт, роздумуючи, як розділити своє майно так, щоб якнайбільше зашкодити людству. У фіналі він змінюється, з ангельською посмішкою спостерігає та замислюється над наверненням іншої особи і тим самим доводить, що зло і добро є вибором людини і не є нічим наперед заданим, на що людина приречена зверху, є, власне, тим полем вибору, в якому розігрується свобода.
Мало хто міг би зіграти також вірогідне добро і зло, яке може бути частиною однієї й тієї ж людини. Богдан Ступка був для мене ідеальним виконавцем тієї ролі, я писав з думкою про нього так, як шиють часом одяг під конкретні мірки. Приємно бачити, як у різних кінцях світу критики пишуть про здивування від феномена Ступки і ставлять риторичне питання — як це можливо, щоб такий великий актор був досі невідомим. А я беру участь у тих показах і, хоча я поляк, запитую від імені України — а що ви досі чули про цю країну, про її тисячолітню традицію й таку багату культуру? Чи відомі вам Шевченко, Франко й Леся Українка? Добре, хоч Ступку вже знаєте!
Днями в інтернеті з’явився перший трейлер фільму «Тарас Бульба», знятого кінорежисером Володимиром Бортком за однойменною повістю Миколи Гоголя. У головних ролях у стрічці зайняті відомі актори: Богдан Ступка, Ігор Петренко, Володимир Вдовиченков, Магда Мельцаж, Володимир Ільін, Юрій Беляєв, Михайло Боярський, Ада Роговцева, Борис Хмельницький, повідомляє lenta.ru. У центрі історичної кінодрами, події якої відбуваються у важкий для запорожців час боротьби з Річчю Посполитою, доля старого козака Бульби і двох його синів — молодшого Андрія і старшого Остапа. Один вважав за краще зректися батька, брата і Батьківщини заради прекрасної польської панночки. Інший залишився вірний своєму народові, був схоплений поляками і публічно страчений. Бюджет картини, який знімала студія «Арк-фільм» на замовлення компанії «Централ Партнершип» і ТК «Росія», становив близько 20 мільйонів доларів. Зйомки проходили на острові Хортиця на тлі споруд історико-культурного комплексу «Запорізька Січ», що зводиться з 2004 року. Фільм «Тарас Бульба» вийде в прокат 2 квітня.