Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

19 серпня, 2010 - 00:00

Вупі Голдберг стане настоятелькою... монастиря

Знаменита голлівудська актриса пробує себе в неординарному амплуа: невзабарі Вупі Голдберг вийде на кін у ролі настоятельки монастиря й відважно танцюватиме рок-н-рол прямо в рясі, пише inopressa.ru. Зараз темношкіра зірка в Лондоні, де йдуть репетиції мюзиклу «Дій, сестро» за мотивами відомої комедії початку 90-х років. Головну роль у кінострічці, яка лягла в основу шоу, також грала Вупі Голдберг. Її героїня — жінка, яка ховалася від переслідувачів-мафіозі в монастирі серед послушниць. Проте цього разу, коли той же сюжет розігруватиметься на сцені, актрисі відвели іншу роль- не фальшивої черниці, а настоятельки. Мюзикл, як сподіваються критики, користуватиметься шаленою популярністю у глядачів — і не в останню чергу завдяки іскрометному таланту негарної, але неймовірно харизматичної Вупі. Шоу йтиме протягом трьох тижнів.

Меценати — музеям України

Нагадаємо, що понад двадцять п’ять років експозиції музеїв системно не поповнювалися, а за умови сталого дефіциту бюджетних коштів на культуру такого поповнення за рахунок держави годі й чекати. Проблему взялися вирішити вітчизняні меценати. Це вдалося завдяки співпраці арт-центру «Меценат» та Федерації роботодавців України. Проект має назву «Меценати — музеям України». У рамках проекту створено виставку сучасного мистецтва — живопису, скульптури та художнього скла. Нею опікувалися кандидат мистецтвознавства Eдуард Димшиц, голова секції критики й мистецтвознавства Київської організації Національного союзу художників України Олексій Роготченко, президент української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології ім. М. Рильського Зоя Чегусова. Учасниками експозиції, створеній в Національному музеї Тараса Шевченка до Дня Незалежності України, стали лідери сучасного мистецтва країни: Андрій Бокотей, Олексій Владимиров, Борис Єгіазарян, Олександр Клименко, Петро Лебединець, Юрій Нагулко, Олег Тістол та інші. Виставка проходить за підтримки Адміністрації Президента України, Міністерства культури і туризму, Міністерства закордонних справ, Міністерства палива та енергетики, Міністерства праці та соціальної політики та інших відомств і громадських організацій. У рамках прийому, який пройде 19 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка, відбудеться аукціон для меценатів та лотерея для спонсорів. Кошти буде спрямовано на благодійні цілі та підтримку вітчизняного мистецтва, зокрема, на закупівлю скловарної печі для Львівської національної академії мистецтв. У рамках проекту «Меценати — музеям України» заплановано акції у Львові, Черкасах, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі тощо. Також напрацьовані плани щодо проведення подібних заходів за кордоном, повідомляє Ірина СТУС.

Тату для Руні Мара

Популярна американська актриса зіграє головну роль у фільмі «Дівчина з татуюванням дракона» Девіда Фінчера. Про це повідомляє агентство AFP. Умови угоди передбачають також можливість для Руні Мара знятися у двох продовженнях цієї картини — «Дівчина, що грала з вогнем» і «Дівчина, що висаджувала повітряні замки». На роль дівчини-хакера Лісбет Саландер у екранізації детективної трилогії Стіга Ларссона «Міленіум» розглядали також кандидатури Мії Васіковської («Аліса в Країні Чудес» Тіма Бартона) та Елен Пейдж («Джуно», «Початок»). Перший фільм має вийти 2011 року, його зйомки почнуться найближчим часом і пройдуть у США та Швеції. Lenta.ru нагадує, що Руні Мара раніше вже працювала з Девідом Фінчером: вона знімалася в його фільмі «Соціальна мережа», у якому розповідається історія створення Facebook. Ця стрічка повинна вийти в прокат у вересні. Романи Стіга Ларссона здобули всесвітню популярність уже після смерті автора, який помер від обширного інфаркту 2004 року. Книжки трилогії «Міленіум» було видано в 44 країнах. За словами представників кінокомпанії Sony Pictures, на сьогодні продано більш ніж 40 мільйонів примірників цих романів. Головного героя «Дівчини з татуюванням дракона», журналіста Мікаеля Блумквіста, зіграє Деніел Крейг, а на роль його подруги й бізнес-партнера Еріки Бергер затверджено Робін Райт («Принцеса-наречена», «Форрест Гамп»).

Хто був прототипом Квазімодо?

Виявляється, що у персонажа знаменитого роману французького письменника Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері» — горбатого та глухого дзвонаря Квазімодо — був прототип. Ймовірно, це був різьбяр по каменю на прізвисько Горбань, який працював у тому ж передмісті Парижа, де на початку 1820-х жив Гюго. Згадку про Горбаня виявили в наші дні в рукописній автобіографії британського скульптора Генрі Сібсона, передає ІТАР-ТАРС. Рукопис зберігається в архівах знаменитої галереї Тейт у Лондоні й стане частиною виставки, що відкрилася в британській столиці з нагоди 40-річчя Тейт. Про це повідомила телекомпанія ABC. Лаври за встановлення особи прототипу Квазімодо можуть дістатися працівникові архіву галереї Едріану Глю. Саме йому при вивченні семи томів автобіографії скульптора Сібсона трапилися на очі згадки про французького різьбяра по каменю, який своєю природною потворністю нагадував персонажа Гюго. Нагадаємо, що на початку 1820-х Сібсон отримав замовлення в рамках реставрації Собору Паризької Богоматері, якому було завдано шкоди під час Французької революції. Британський скульптор познайомився з різьбярем по каменю Траяном, якого у своїй автобіографії називав «найприємнішою й по-батьківському налаштованою людиною». А начальником Траяна був різьбяр, який був «горбатим і сторонився товариства своїх колег». Виявивши цей запис в рукописі, Едріан Глю був вражений. «Я відчував себе на місці дослідника, який під час розкопок у піраміді Тутанхамона побачив блиск багатообіцяючої знахідки», — зазнався працівник архіву. Він нагадує, що роман «Собор Паризької Богоматері» був написаний в 1828—1831 рр. Події, що описуються в рукописі, відбувалися в Парижі і його передмісті Дре на початку 1820-х. У той час там жив і Гюго, який «освідчився в коханні своїй нареченій в Дре», де працювала бригада різьбярів на чолі з відлюдькуватим Горбанем. Архіваріусові тепер належить довести своє дослідження до логічного кінця.

Газета: 
Рубрика: