Оголошено претендентів на роль Конана-варвара
Одразу три актори претендують на головну роль у рімейку знаменитого «Конана», що колись прославив чинного губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеггера. Як стверджує ресурс JustJared, це зірка вампірського серіалу «Сутінки» Келлан Латс, актор Джейсон Момоа, відомий глядачам за серіалом «Рятувальники Малібу», і Джаред Падалєскі — зірка серіалу «Надприродне», який раніше знімався в рімейку фільму жахів «П’ятниця 13». Всі актори вже пройшли проби й беруть участь у тестових зйомках. Найближчим часом режисер проекту Маркус Ніспел має зробити остаточний вибір. Вважається, що найбільше шансів зіграти молодого варвара має Джаред Падалєскі, оскільки саме Ніспел був постановником нової версії «П’ятниці 13». Проте планам актора може завадити його власне весілля, яке має відбутися навесні. Нагадаємо, що зйомки фільму розпочнуться 15 березня й відбуватимуться переважно в Болгарії. Бюджет нового «Конана» оцінюється в 50 мільйонів дол. Фільм буде вже третьою повнометражною картиною, присвяченою персонажеві книг Роберта Ервіна Говарда. Оригінальні фільми про пригоди Конана-варвара були зняті в 1982 і 1984 роках («Конан-варвар» і «Конан-руйнівник»).
Портрет класика на аукціоні
Невідомий портрет Едгара Аллана По, одне з трьох прижиттєвих зображень американського класика, що збереглися, буде представлено публіці вперше за 150 років, повідомляє Associated Press. Згодом, у червні, невеличку акварель пензля художника Ей-Сі Сміта буде виставлено на аукціон. Її нинішній власник, дослідник творчості По Кліфф Крейнік, розраховує отримати за картину не менше, ніж 30 тисяч дол.; проте ще більш імовірно, що її продадуть дорожче, ніж 50 тисяч. Сам Крейнік придбав портрет 1978 року за кілька доларів, уже тоді здогадавшись про його цінність. Де знаходилася картина до цього часу, невідомо. Фахівці звертають увагу на те, що на акварелі Сміта автор «Ворона» й «Убивства на вулиці Морг» виглядає не таким похмурим, як на відомих дагеротипах. Письменника зображено таким, яким його бачили сучасники — симпатичною молодою людиною, вважає Крейнік. На портреті По не має вусів. Крім того, це єдине відоме зображення По під час роботи: письменник сидить за столом, у руках тримає перо.
Сміт малював автора «Падіння дому Ашерів» 1843 або 1844 року — за шість чи п’ять років до його смерті. Сміт зробив і інший малюнок письменника, опублікований у журналі Graham’s Magazine 1845 року. Щодо цієї замальовки По писав, що зображена людина абсолютно не схожа на нього.
До речі, торік рукопис вірша Едгара По «До Енні» було продано на аукціоні Christie’s за 830,5 тис. дол. при естімейті 50—70 тисяч. А книга «Тамерлан і інші вірші» — надзвичайно рідкісне й коштовне перше видання — пішла з молотка за 662,5 тис. дол.
«Магнітні бурі» — нова пристрасть режисера
Вадим Абдрашитов відзначив ювілей. Відомому кінорежисерові виповнилося 65-років. Абдрашитов народився в Харкові в сім’ї офіцера, разом з батьками кочував колишнім СРСР. Він закінчив ВДІК (майстерню режисера Михайла Рома). Абдрашитов зняв фільми: «Зупиніть Потапова!», «Полювання на лисиць», «Плюмбум, або Небезпечна гра», «Час танцюриста». Зараз Вадим Юсупович починає робити свою 11 стрічку — «Магнітні бурі».
— Картина знімається за сценарієм Олександра Міндадзе — це історія з життя провінційного міста, де є великий металургійний комбінат, — розповів режисер РІА «Новости». — На цьому індустріальному тлі розгортається історія кохання молодої пари. Сучасний, якщо хочете, варіант знаменитого фільму «Висота». У головних ролях знімаються актори Максим Аверін і Вікторія Толстоганова.
Піратоманія триває
Зйомки четвертої частини фільму «Пірати Карибського моря» пройдуть на Гаваях. Про це повідомляє ресурс Comingsoon.net із посиланням на інформацію прес-служби губернатора штату Лінди Лінѓл.
Процес роботи над стрічкою обговорювався на зустрічі губернатора та президента компанії Walt Disney Боба Айѓера. На ній, зокрема, було заявлено, що сума прямих і непрямих інвестицій в економіку штату під час зйомок фільму досягне 85 мільйонів доларів. Також буде створено сотні робочих місць для мешканців островів. Зйомки розпочнуться влітку з прицілом на прем’єру в середині 2011 року. Варто зазначити, що раніше представники кіностудії Walt Disney стверджували, що робота над фільмом під назвою «Пірати Карибського моря: На чужих хвилях» розпочнеться навесні. В основі сценарію буде твір письменника Тіма Паверса «На чужих хвилях». Режисером фільму призначений творець мюзиклу «Дев’ять» Роб Маршалл, роль Джека Горобця знову зіграє Джонні Депп.
Музична лавка
У столиці Польщі з’явилися лавки, в які вмонтовано аудіосистему, що виконує твори великого композитора й піаніста Фредеріка Шопена. На сидінні «шопенівських» лавок розміщена кнопка, після натиснення якої впродовж 30 секунд звучить музика Фредеріка Шопена, повідомляє Travel.ru із посиланням на TVN Warszawa. 14 лавок із гранітною основою було встановлено на всьому туристичному маршруті слідами Фредеріка Шопена. Зокрема, їх можна побачити на вулиці Медовій, біля входу до кав’ярні Honoratka, біля палацу Радзівілів і костелу Святого Хреста. На поверхні лавок вигравійовано карту маршруту з інформацією про композитора.
Додамо, що ще восени 2009 року мерія польської столиці в рамках святкування 200-річчя Фредеріка Шопена підготувала безкоштовний аудіогід, що знайомить гостей із шопенівською Варшавою. Путівник містить коментарі до 14 столичних пам’яток, а також карту міста. Аудіофайли можна скачати в MP3-плеєр або на мобільний телефон і, роздрукувавши карту, вирушити на прогулянку. Тривалість екскурсії дві години. Туристи відвідають місця, так чи інакше пов’язані з іменем композитора, зокрема — Саксонський сад, палац Чапських-Красинських, костел сестер ордена Благовіщення Пресвятої Богородиці, палац Радзівілів, Варшавську консерваторію, кав’ярню на вулиці Медовій, костел Святого Хреста, в колону якого замуровано серце Шопена. Запис включає цікаві історії з життя, звукові ефекти й уривки музичних творів. Усе це допоможе туристам відчути атмосферу Варшави XIX сторіччя, в якій жив Шопен.
Місто майбутнього в проектах молодих
Змінити обличчя українських мегаполісів вирішили організатори першого національного конкурсу міської скульптури «Образ майбутнього». Це арт-змагання стартувало в листопаді минулого року, а переможців оголосять 30 січня. Ініціаторами конкурсу виступили творці громадського об’єднання «Спільна мета» народні депутати України від Партії регіонів Ірина Акімова, Ірина Горіна та Юлія Новикова (на знімку під час презентації проекту). «Цікаво підтримувати проекти, які мають не стільки політичний, скільки загальносоціальний, гуманітарний характер, — сказала на презентації проекту Ірина Акімова. — Коли ми виходимо на вулицю, хочеться бачити щось гарне, відчувати себе комфортно в місті. Ми хочемо дати шанс молодим і талановитим художникам, хочемо знайти нашого українського Гауді, який виявить себе й зробить наше життя барвистішим. Хочу відзначити, що постійну підтримку в реалізації проектів громадської ініціативи «Спільна мета» надає відомий український меценат Рінат Ахметов. Для проведення конкурсу було вибрано чотири міста: Київ, Львів, Одеса, Харків, але заявки на участь приймалися від талановитих молодих людей зі всієї України. Їх надійшло більше 120. Для такого проектування потрібна не просто ідея, а ще й просторове мислення, знання матеріалів і досвід роботи з публічним простором, або, як мінімум, розуміння того, що таке міська скульптура і як вона працює. Вибір кращого проекту конкурсна комісія залишила за мешканцями міст. У грудні в Києві, Харкові та Львові відбулася презентація фотомакетів майбутніх скульптур. Після визначення кращого проекту кожне з міст-учасників отримає нове творіння архітектурного мистецтва: пам’ятник-переможець буде встановлено в місті, що стане винагородою для його творця. Якщо хоча б деякі із запропонованих скульптурних ідей буде реалізовано, то наші «мільйонники» перетворяться на міста Майбутнього. Наприклад, «Втрачений час» Олега Кручиніна — проект екологічний, постчорнобильський і футуристичний одночасно. Скульптор бачить його в контексті одеського узбережжя. А «Контакт» Юрія Римаря — адекватний, грамотний і тонкий проект для середньовічно-модерного міста. Він цілком може прикрасити туристичний центр Львова, повідомляє Ольга КРОТОВА.