Повернення статуї
Музей «Ремер і Пеліцеус» (Гідесхайм, Німеччина) надасть Єгипту як музейну позику надзвичайно цінну скульптуру епохи Давнього Царства — статую зодчого Хеміуна (Хеменуї), що датується серединою III тисячоліття до нашої ери. Про досягнення безпрецедентної музейної угоди повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство France Presse, яке цитує Захі Хаваса, голову єгипетської Вищої ради з вивчення старовини.
Відкриття нового Єгипетського музею, розташованого неподалік від піраміди Хеопса в Гізі, заплановано на 2011 рік. Хавас та його відомство домагаються від європейських і американських музеїв повернення до Каїра принаймні п'яти широко відомих витворів мистецтва Стародавнього Єгипту, в тому числі бюсту Нефертіті, що зберігається наразі в Берліні, та Розетського каменя (Британський музей, Лондон). Досі лише музей «Ремер і Пеліцеус» згодився передати свій знаменитий експонат на тимчасову виставку.
Хеміун доводився небожем фараону Хеопсу (Хуфу). Йому приписується будівництво так званої Великої піраміди — усипальні цього правителя.
Мультпригоди триватимуть
Нік Парк, творець популярних пластилінових мультфільмів і лауреат трьох «Оскарів», оголосив про початок роботи над новим короткометражним фільмом зі своїми улюбленими героями — Волесом і Громітом. Півгодинна стрічка вийде в ефір до кінця наступного року, повідомляє Reuters. Мультфільм планується зняти за вісім місяців.
Мультфільм отримав назву «Trouble at Mill» («Неприємності на млині»). За сценарієм Волес і Громіт зайнялися випічкою хліба, і для цього їм знадобився млин. У Волеса, до того ж, з'явилося нове романтичне зацікавлення — пані на ім'я Паєла.
Повнометражна стрічка про винахідника Волеса і його вірного пса Громіта — «Прокляття кролика-перевертня») — принесла 2006 року Ніку Парку Оскар у категорії «Кращий повнометражний мультфільм». Ще дві премії Американської кіноакадемії дісталися Парку за короткометражки «Неправильні штани» і «Стрижка «під нуль».
Повторний «шлюб» Sony і BMG
Євросоюз повторно дозволив Sony Music і німецькій BMG створення спільного звукозаписного підприємства, передає AFP. Це вже другий подібний дозвіл. Перший було дано безпосередньо в ході злиття 2004 року. Однак потім незалежні лейбли оспорили операцію в Європейському Суді, який у липні 2006 року зажадав провести переоцінку наслідків злиття.
Як вважає Єврокомісія, створення спільного підприємства не має призвести до появи чи посилення домінування учасників музичного ринку. З точки зору самих Sony і BMG, операція дозволила їм зекономити 350 мільйонів доларів на скороченні витрат.
На думку незалежних звукозаписних компаній, злиття негативно позначилося на конкуренції, оскільки скоротило кількість великих лейблів із п'яти до чотирьох — Sony BMG, Universal, Warner і EMI. Разом вони контролюють 80 відсотків європейського ринку звукозапису, причому на частку Sony BMG доводиться близько 25 відсотків. Lenta.ru нагадує, що компанія Sony BMG є другою за величиною звукозаписною компанією світу.