Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

9 грудня, 2006 - 00:00

Про красу навколо нас

У галереї «Грифон» проходить персональна виставка київського художника Олександра Куріненко. Його метод — реалізм, а улюблений жанр — пейзаж. Віртуозна й оригінально майстерна точність (або, ще краще, — вірність) у відтворенні світу дивує. Але ще більш дивна спокійна поетичність усіх картин Олександра Куріненко. Вона не залежить від вибраної пори року — «Пізня осінь» сповнена нею не менше, ніж «Літній день», зима не менше, ніж весна. Не визначає її і значимість того або іншого мотиву — це, як здається, для художника зовсім не істотно, оскільки він однаково уважний і до архітектурних шедеврів («Зима. Будинок з химерами», «Маріїнський. Зима»), й до польових квітів і колосся («У полі»), й до грибів («Лісовий натюрморт»), причому квіти, колосся й гриби у нього — не зірвані, зростаючі, живі. Однак поруч із картинами, наповненими світлою та ясною гармонією, виникають аскетичні, напружені пейзажі, в яких повсякденність раптом розкривається образами, які у своїй проникливості нагадують знамення («Поранене крило», «Хрест у перспективі»). А ще постійно з’являється мотив дороги, що кличе й відводить кудись... Повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Унікальний саркофаг

Археологи Ватикану знайшли місце, яке, за припущенням, було місцем поховання апостола Павла, та його саркофаг, що датується приблизно 390 роком. Місцезнаходження могили втратили в XIX столітті під час великої пожежі, що знищила давню церкву, відому як «базиліка святого Павла поза міським муром» (Basilica di San Paolo Fuori le Mura). Після дослідження саркофага його зроблять доступним для віруючих, повідомила lenta.ru з посиланням на агентство Associated Press. Джорджо Філіппі, голова археологічної групи, яка займається розкопками в базиліці святого Павла, пояснив, що рішення про пошуки саркофага «апостола язичників» було прийняте Ватиканом після святкування 2000 року ювілею католицької церкви. Тоді численні паломники, які прибули до Риму, були розчаровані, дізнавшись, що не можуть ні відвідати могилу Павла, ні доторкнутися до неї. Вважається, що апостол Павло помер близько 65 року в Римі: він був страчений під час царювання імператора Нерона. За правління імператора Феодосія (379 — 395 рр.) на місці поховання апостола звели церкву. Над могилою Павла була побудована крипта. Після пожежі 1823 року, що знищила храм, крипту засипали землею й на її місці поставили вівтар.

«Листи з Іводжими» — лідер 2006 року

Фільм Клінта Іствуда «Листи з Іводжими» названий Американською національною радою кінокритики кращим фільмом 2006 року, повідомляє news.ru з посиланням на CNN. Це друга серія проекту Іствуда, присвяченого знаменитій битві Другої світової війни. Перший фільм — «Прапори наших батьків», що презентує американський погляд на цю історичну подію, вже з’явився в прокаті. «Листи з Іводжими» показують цей же епізод війни, але вже за «дзеркальним» сюжетом, тобто з японського погляду. У «Листах з Іводжими» розказано історію реального японського генерала, який бився проти американців протягом 40 днів на маленькому острові Іводжима. Фільм, що виходить під девізом «Єдиний постріл може зупинити війну», мав з’явитися в прокаті в лютому 2007 року, однак компанія Warner Bros. нещодавно переглянула своє рішення і фільм можна буде побачити вже 20 грудня. Фільм так само відомий як «Червоне сонце, чорний пісок». По суті, Клінт Іствуд вирішив заглибитися в історію Другої світової війни, взявшись за військово-історичну драму з мотивів битви за японський острів, яка стала ключовим моментом американської далекосхідної кампанії. Касові збори «Прапорів» з моменту виходу на екрани становили 31 мільйон доларів у американському прокаті і 13 — в міжнародному. Цього року на суд кінокритики було представлено близько 250 картин. Серед фільмів, що брали участь в конкурсі, були: «Вавилон», «Кривавий діамант», «Відступники», «Диявол носить Прада» та ін. Кращим іноземним фільмом критики назвали картину Педро Альмодовара «Повернення», а кращою режисерською роботою — стрічку Мартіна Скорсезе «Відступники». Хелен Міррен була удостоєна звання «Краща актриса» за головну роль у фільмі «Королева Єлизавета», а кращим актором визнано Фореста Уїтейкера за фільм «Останній король Шотландії». Національна рада кінокритиків, що складається з 120 осіб, працює в Нью-Йорку. За традицією, саме вона першою серед інших кінооб’єднань оголошує лауреатів своїх премій, відкриваючи таким чином «передоскарівський» сезон.

Повернення шедеврів

За п’ять місяців у Ермітажі перевірено 98 колекцій, зроблено 70 тисяч записів. Про це повідомив ІТАР-ТАРС директор Ермітажу Михайло Піотровський, відкриваючи виставку «Повернення», де представлено 31 викрадений експонат з колекції російського ювелірного мистецтва, повернені антикварами Петербурга і Москви. Говорячи про викрадені експонати, директор музею зізнався, що «крадіжка залишається достатньо таємничою, хоча слідство частково закінчено». З того, що відбулося, керівництво музею винесло два основних уроки: «те, що ми робили для забезпечення збереження колекцій, ми робили правильно, але треба це робити швидше і краще, до того ж треба більш уважно ставитися до питань зберігання. Графік внутрішніх перевірок в музеї не повинен бути таким полегшеним. Не треба покладатися тільки на охорону — треба бути постійно насторожі».

Газета: 
Рубрика: