Чаплін — герой мюзиклу
На Бродвеї поставлять мюзикл, присвячений життю та творчості Чарлі Чапліна, Becoming Chaplin. У блозі видання The New York Times повідомляється, що мюзикл йтиме в сезоні 2012—2013. У його основу буде покладено постановку про Чапліна «Вогні рампи», прем’єра якої відбулася в театрі при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго 2010 року. Мюзикл повторює назву фільму Чапліна, знятого 1952 року, про кінець життя клоуна Кальверо. Наразі кастинг акторів ще не розпочався, і досі невідомо, у якому театрі йтиме мюзикл. Продюсують проект Боб і Майнді Річ, а також Джон і Клер Коудвелл, які виступають у ролі продюсерів нової бродвейської версії мюзиклу «Ісус Христос — Суперзірка». Прем’єру мюзиклу Ллойда Веббера призначено на 22 березня. Музика й вірші до постановки «Вогні рампи» були написані сучасним композитором Крістофером Кертісом. Співавтором виступив письменник Томас Міхан, відомий за мюзиклами «Енні» та «Лак для волосся».
Перед закриттям «Гражданина Поэта» почують у Києві
Проект «Гражданин Поэт» — витвір відомого продюсера Андрія Васильєва побачать кияни, які прийдуть 9 лютого до Палацу «Україна». У виставі популярний актор театру й кіно Михайло Єфремов читає вірші Дмитра Бикова на злободенні теми, виступаючи в образах класиків російської літератури — Некрасова, Пушкіна, Гоголя, Міхалкова, Лермонтова, Крилова, Симонова, Євтушенка, Єсеніна, Маяковського. Наприклад, як звучав би знаменитий дитячий вірш про «Дядю Стьопу» Міхалкова у зв’язку з тим, що російський олігарх Михайло Прохоров вирішив очолити партію «Правое дело», або оповідання Гоголя про події вже в нашій країні (Януковича і Тимошенко), виконане в стилі реп на музику Васі Обломова у версії Дмитра Бикова викладеній Михайлом Єфремовим? Лише за першу добу появи чергового ролика в мережі youtube.com (інтернет-портал F-5), його переглядає понад 100 тисяч осіб. До речі, «Гражданин Поэт» відзначатиме закінчення проекту 5 березня (наступного дня після президентських виборів у РФ) концертом із назвою «Гражданская панихида на смерть Проекта», який відбудеться в Crocus City Hall у Москві. Про рішення закрити проект на піку його популярності оголосив Андрій Васильєв в інтерв’ю виданню The New Times. Нагадаємо, програма «Гражданин Поэт» спочатку називалася «Поэт и гражданин» і виходила на каналі «Дождь». Згодом передача переїхала на інтернет-портал F5 і радіо «Эхо-камера-Москвы». Вірші Дмитра Бикова, стилізовані під твори російських поетів, у виконанні Михайла Єфремова стали настільки популярними, що актори почали виступати наживо — перші концерти відбулися в Московському театрі естради, потім пройшли гастролі проекту. Проект «Гражданин Поэт» випустив книжку, а також став володарем публіцистичної премії «ПолитПросвет», повідомляє Аліса АНТОНЕКО.
Лувру віддали будівлю головного штабу Морського флоту
2014 року Лувр отримає нову будівлю — французькому музею віддадуть L’hotel de la Marine на паризькій площі Згоди, де зараз розташовано головний штаб Морського флоту. Про це пише Lenta.ru, посилаючись на Le Figaro. Лувр не планує перевозити туди один зі своїх відділів чи частину колекції. За словами директора Лувру Анрі Луарета, там буде виставлено зібрання інших музеїв чи установ, наприклад Севрської фарфорової мануфактури чи Музею прикладного мистецтва. Площа будівлі становить 22 тисячі квадратних метрів, із яких три тисячі вже відреставровано. Проект з реконструкції будівлі оцінюється в 50—80 мільйонів євро. Французька влада розглядала питання про передачу будівлі Лувру впродовж півтора року. Передбачається, що L’hotel de la Marine стане важливим культурним центром, де також читатимуть лекції та проводитимуть семінари. В одній із частин будівлі розташується Рахункова палата Франції. Будівля L’hotel de la Marine, також відома як Гард-Мебль — одна з двох кам’яних будівель, розташованих на площі Згоди. Її було побудовано 1758-го на замовлення Людовіка XV архітектором Луї Франсуа Труаром. Будівля використовувалася як склад королівського майна — там зберігалися меблі, гобелени та інші речі.
«Наш Київ»
Так називається персональна виставка живописця і графіка Юрія Кутілова, що відкрилася в галереї «Мистець». Саме київським пейзажам надано центральне місце в експозиції. Прозорі й ніжні барвами, дуже ліричні і в той же час урочисті полотна майстра оспівують наше прекрасне і стародавнє місто, яке однаково надзвичайне в усі часи («Софійський собор», «Нижня Лавра», «Весна в Гідропарку». «Андріївська церква», «Спас»). Продовжують київську живописну сюїту пейзажі Седнева («Ідилія», «Золото осені»). Юрій Кутілов створює також і зовсім інші роботи. Його графіка (художник — учень відомого майстра ліногравюри Івана Селіванова) лаконічна, гостра, експресивна («Подруги», «В хліву»). А живописна серія, присвячена Чорнобилеві, сповнена болю, жаху й безнадійного трагізму («Втеча», «Той, що сидить у саркофазі»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Уперше в ivi.ru з’явиться платний контент
В онлайн-кінотеатрі ivi.ru вперше з’явиться платний контент. Про це повідомляють у прес-релізі, що з’явився на Lenta.ru. Доступ до контенту зможуть дістати передплатники нового сервісу ivi+. Передбачено, що сам сервіс буде запущено вже в перших числах лютого 2012 року. Крім того, на сайті з’явиться додаткова категорія «Суперпрем’єри», за перегляд фільмів із якої потрібно буде додатково платити. Представники ivi.ru зауважують, що надання доступу до фільмів на таких умовах «зумовлене політикою мейджорів». При цьому 98 відсотків матеріалів із каталогу ivi.ru можна буде, як і раніше, дивитися безплатно. Ресурс заробляє на рекламі.