Нагадаємо, творчий гурт «Арт-Хотин» — це плеяда митців-новаторів, який було створено 2010 р. Він об’єднав творчість Валентини Козяр, Михайла та Івана Кириленка, увібравши традиції кращих українських художніх шкіл: Одеської та Львівської. Нині митці працюють в напрямку фігуративного мистецтва на теренах Буковини. Синтез різних шкіл створює неповторний колорит, насиченість образів та глибину змісту в живописних полотнах художників.
Михайло Кириленко і Валентина Козяр, закінчивши Одеський педагогічний інститут, увібрали в себе традиції південноросійського імпресіонізму та властиву Одеській школі витонченість, яка проявляється в кропіткій праці художників над зображенням, ретельному підборі колористичних нюансів та композиційних рішень, зазначає art-khotyn. Продовжили свій творчий шлях на Буковині, де значний вплив на митців мала Львівська школа. Властиві їй яскраві декоративні якості живопису присутні в роботах художників, а в композиційній основі творів відчувається опора на реалістичні тенденції.
В живописних творах Михайла Кириленка переважають монументальні форми, чисті та світлі кольори, — зазначають організатори виставки.
Наймолодший представник групи Іван Кириленко у своїй творчості залишився вірним традиціям та засадам, перейнятим у батька. Але, на відміну від Михайла Григоровича, живопис Івана більш витончений і тендітний, а композиції динамічні, сповнені руху й переживань.
«Серцем» та активною учасницею групи «Арт-Хотин» є Валентина Козяр. На творчий шлях мисткині значний вплив мав її вчитель — Михайло Кириленко. Для її робіт характерні сміливі кольорові рішення, загадковість зображення та вишуканість композицій.
Експозиція «Небесне та земне» — це своєрідний діалог із глядачем, адже образи провокують до роздумів щодо певних філософських проблем, занурюють людину у її внутрішній світ, який приховує в собі більше інформації, ніж повсякденне життя. Всім трьом митцям притаманна неординарна художня манера. Вони самодостатні, але разом вони утворюють цікаве явище в мистецтві Буковини. Художники є учасниками багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів, аукціонів та виставок (їхні твори є в приватних колекціях, музеях України та за кордоном).
Роботи буковинських майстрів можна побачити до 12 червня.