«Золотого Георгія» за кращий фільм основного конкурсу 36-го ММКФ одержав «Мій чоловік» (Watashi-No Otoko, реж. Кадзуйосі Кумакірі, Японія); також виконавець головної ролі в цій родинній драмі, Таданобу Асано, відзначений «Срібним Георгієм» як найкращий актор фестивалю.
Турецька картина «Світло моїх очей» (Gozumun Nuru, режисери Мелік Сарачоглу, Хаккі Куртулуш) отримала спеціальний приз журі, призи Асоціації Netpac і Федерації Кіноклубів.
Ще один тріумфатор конкурсу — російський режисер Валерія Гай Германіка з мелодрамою «Так і так». 30-річна кінематографістка, більш відома масовому глядачеві за серіалом «Школа», одержала «Срібного Георгія» за найкращу режисерську роботу, призи Фіпресі і газети Сommersant Weekend, а також здобула практично одностайне схвалення фестивальної преси.
Найкращими фільмами документального і короткометражного конкурсів визнано «Глибоке кохання» (Ян П. Матушинський, Польща) і «14 кроків» (Максим Шавкін, Росія), глядацькі симпатії дісталися ігровому «Білому ягелю» (Володимир Тумаєв, Росія) і документальному «Зеленому принцові» (Надав Ширман, Німеччина, Ізраїль, Великобританія).
Спецприз «За підкорення вершин акторської майстерності та вірність принципам школи К.С. Станіславського» відійшов Інні Чуриковій, а нагорода за вклад до світового кінематографа — голові основного журі Глібу Панфілову.
Несподівано голосно на церемонії закриття прозвучала українська тема. «Срібного Георгія» за кращого виконання жіночої ролі одержала одна з найкращих наших театральних і кіноакторок, співачка, уродженка Львова Наталка Половинка («Брати. Остання сповідь», режисер — Вікторія Трофименко), а самим «Братам...» присуджено Приз журі російської кінокритики; до речі, це журі і раніше відзначало українські фільми.
Вийшовши одержувати приз за Половинку, голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач закликав Путіна звільнити українського режисера Олега Сенцова, якого, як відомо, утримують під вартою в СІЗО «Лефортово» за сфальсифікованим звинуваченням у тероризмі.
Хоч як це дивно, багатолітній голова фестивалю Микита Михалков, відомий своєю відданістю Кремлю, підтримав Тримбача: «Я сподіваюся, що Тримбача почули, і сподіваюся, що мене також почують. Я приєднуюся до звернення голови Спілки кінематографістів України і прошу звільнити Олега Сенцова»; втім, тут же зрівноваживши заяву антиукраїнським пасажем: «Я висловлюю солідарність з українськими діячами культури, які через диктат політиків не приїхали до Москви. Ми не політики — ми митці, ми маємо бути незалежні від політиків. Сподіваюся, наступного року висловити свою солідарність особисто» (цитується за повідомленням агенції «Інтерфакс»).
Наскільки щирою була ця заява — інше питання. Зараз важливий будь-який голос на захист Олега
Детальніше про 36-й московський кінофестиваль читайте в найближчих числах нашої газети.