Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Скарб Тибету»

У Києві тривають Дні буддійської культури
30 вересня, 2015 - 16:18
ФОТО ЮЛІЯ РЯБОВА

«Скарб Тибету» — єдина в нашій країні мандрівна виставка, яка знайомить українців із культурним спадком Гімалайського регіону. Як розказали «Дню» організатори, ця експозиція постійно оновлюється. Нині в Українському домі можна побачити близько 300 експонатів, зібраних як ентузіастами, так і приватними колекціонерами. На виставці представлені скульптури та маски з металу, дерева і гіпсу, сувійний живопис, музичні інструменти, вишивка, різьблення по дереву, етнічні прикраси, а також багато інших побутових і ритуальних речей. Так, серед експонатів є і унікальні твори, виготовлені в монастирях та майстернях Індії, Непалу, Тибету і Бутану, а фотоекспозиція відображає різні аспекти життя, побуту й культури тибетців.

У рамках акції «Скарб Тибету» відвідувачі можуть почути цікаві розповіді про подорожі Сходом, взяти участь у круглих столах вчених релігієзнавців «Буддизм в Україні та на Заході» й відвідати лекції на теми буддійської психології та медицини. Про «Міфи та факти тибетського буддизму» розказав С. Гордієвич, президент Української асоціації буддистів. Ті, кого захоплює мистецтво Сходу, можуть відвідати майстер-класи з тибетського живопису, більше дізнатися про стилі й особливості малюнку, їхню символіку або побувати на уроках із медитації, послухавши лекцію Лами Оле Нідала «Буддійська медитація».

7 та 8 жовтня відбудеться науковий круглий стіл «Буддизм в Україні та на Заході» за участі провідних релігієзнавців та буддологів України, Польщі, Росії, Білорусі (в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України).

Заходи «Днів буддійської культури» можна відвідати до 11 жовтня.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: