Вийшов перший вітчизняний довідник, що містить інформацію про авторів музики для кінематографа і її виконавців.
Каталог «Музика в кінематографі України» — результат тривалої і копіткої роботи співробітниці інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології при Національній академії наук України Ольги Литвинової. Це перший вітчизняний довідник, що містить інформацію про авторів музики для кінематографа і її виконавців. Перша частина видання, яка й була презентована в Будинку кіно, присвячена художнім фільмам, які створені на кіностудіях України і мають офіційну реєстрацію. Вона включає інформацію про більш ніж 400 персоналій, серед яких — класики академічної музики, представники різних композиторських шкіл СРСР, автори різних тимчасових періодів, що творили в різних образно-тематичних, жанрових і стилістичних напрямах, плюс маловідомі і невідомі музиканти-професіонали і аматори. Друга частина каталогу буде присвячена авторам музики до документального, анімаційного, науково-популярного кіно, а також екранізаціям музичних творів, фільмам-концертам і виставам.
Довідник висвітлює співпрацю композиторів із державними кіностудіями, з постійно діючими і тимчасово функціонуючими приватними (повністю чи частково) кінематографічними об’єднаннями. Природно, що найбільші складності під час складання каталогу виникли через нестачу інформації про кінопроцес 90-х, оскільки в той період була зруйнована система звітності, що існувала в державному кіновиробництві. Сьогодні і в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного, і у фондах держкіностудій відсутні багато фільмів і повноцінні відомості про творчість сучасних, насамперед, молодих авторів, які не перебувають у творчих спілках.
Каталогу передують дві вступні статті. Перша, самої Ольги Литвинової, має хронологічно-інформаційний характер і присвячена історії музики у вітчизняному кіно, історії, що починається з часів німого кінематографа і до наших днів. Стаття розказує про зміни в художньо-творчих поглядах композиторів, новаторські пошуки музичного втілення образного змісту кінокартин, відображає зміну творчих поколінь і стисло презентує діяльність відомих авторів (Нікіти Богословського, Ісаака Дунаєвського, Василя Соловйова-Сєдого, Бориса Лятошинського, Платона Майбороди, Олександра Білаша, Володимира Губи, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Вадима Храпачьова і багатьох інших). Другий нарис — «Звук в екранній культурі України» Сергія Тримбача — це аналітичне дослідження розвитку різноманітної звукової палітри, що є частиною мозаїки кінообразів. Наприклад, Дзига Вертов, що зняв в Україні три фільми, спочатку вибудовував їхню структуру за законами музичних творів, але замість, власне, музики в цих картинах грають звуки самого життя.
На різних етапах підготовки каталогу, що містить унікальний фотоматеріал, інформацію надавали національні творчі спілки — композиторів і кінематографістів — Національний центр Олександра Довженка, Музей кіностудії ім. Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, архів ім. Пшеничного, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтв України, Міністерство культури і туризму, Держагентство з авторських і суміжних прав, кінофотовідеофонди Національної телекомпанії, кінокомпанії «Star Media» і «Aurora Production».
На презентації довідника композитори, що створюють музику для кіно, зазначили ще одну цінність цього видання — такий каталог вміщає серйозну «доказову базу» в питаннях дотримання авторських прав.