Без цього майстра важко уявити львівське мистецтво. Він народився на Тернопільщині. 1959 р. закінчив відділ декоративного розпису Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша. У 1959—1965 рр. навчався на відділі художньої кераміки в Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва. Із 1965 р. працював тут викладачем. У 1968 р. проходив стажування у Варшавській, Краківській і Вроцлавській мистецьких академіях. Із 1971 р. очолював секцію декоративно-вжиткового мистецтва Львівського відділення Спілки художників УРСР. Став учасником, а згодом організатором відомих виставок «Львівська кераміка», які позначили нові можливості традиційного мистецтва. На Міжнародній бієнале художньої кераміки у Фаенці (Італія, 1974) роботи З. Флінти були відзначені почесним дипломом. Його живописні полотна експонувалися на численних виставках в Україні та за кордоном.
Цей прекрасний живописець, графік і майстер кераміки як творча особистість формувався в часи «хрущовської відлиги», коли художники експериментували з формою та змістом. Зеновію Флінті пощастило з викладачами — Роман Сельський та Карло Звіринський провели його у світ формального вільнодумства світового мистецтва ХХ століття, насамперед краківської та паризької малярських шкіл. Флінта став одним із найактивніших адептів «науки Звіринського» і захоплено засвоював європейський досвід, «приміряючи» на своє творче его манери та прийоми класиків, насамперед Поля Сезанна. В малярських пошуках Зеновій Флінта надавав перевагу пастелі й темперній техніці, вишуканому рисунку. В кераміці особливу увагу приділяв досягненню на площині неповторних живописно-графічних ефектів. Незалежно від використаних матеріалів у його творчості завжди панували органічна єдність кольору і пластики, атмосфера чистих почуттів, пріоритети спокою та добра.
На жаль, життя майстра обірвалося на 53-му році, в час його творчого розквіту. Виставка в галереї «АВС-арт» допоможе побачити дивовижний світ львівського художника, котрий немовби випереджав свій час, стираючи межі між засобами художнього виразу та застосуванням різноманітних матеріалів.