Прем'єра «Тепленького місця» відбудеться 8 квітня в Театрі російської драми ім. Лесі Українки. Постановки Каца завжди викликають у глядачів і критиків великий інтерес (попередня робота цього режисера в київському театрі — «Вовки та вівці», також поставлена за Островським, уже кілька років проходить з аншлагами). Аркадій Фрідріхович Кац завжди дбайливо ставився до авторського тексту, а в його постановках на класичні сюжети глядачі обов'язково знаходять сучасні риси. Режисер уміє дуже чітко розставити акценти. Його вистави завжди образні й оригінальні. У них по-новому розкриваються не лише майстри сцени, але й засвічується талант молодi, тому актори різного віку вважають, що кожна репетиція з Аркадієм Фрідріховичем — справжній майстер- клас від Каца.
Якщо ви не полінуєтеся перечитати п'єсу Олександра Островського, то помітите, що цей письменник-класик умів у своїх творах поєднувати соціальне з особовим, і сюжет вистави «Тепленьке місце» переконає глядачів у цьому. Нагадаємо деякі штрихи «Тепленького місця». Головний герой — молода людина, Василь Миколайович Жадов, сповнений благородних почуттів і переконань, сватається до юної панночки. І хоч у нього немає ні гроша за душею, проте є багато претензій до майбутньої тещі... З розвитком сюжету почуття Василя зазнають численних випробувань і будуть майже розтоптані життєвими цинічними обставинами. Жадов, щоб зберегти майбутню сім'ю й не втратити почуття кохання, що зароджуються, вдається до відчайдушного кроку — йде до багатого дядечка просити, щоб той допоміг влаштуватися на «тепленьке місце», але тут на Василя очікує підступна доля: дядечко, який мав все — зазнав невдачі, залишившись ні з чим. А що ж молодий герой? Жадов повертається до своїх ідеалів. Він говорить: «Я хочу зберегти за собою дороге право дивитися кожному прямо в очі, без сорому, без таємного розкаяння, читати й дивитися сатиру та комедії на хабарників і реготати від чистого серця, щирим сміхом»... Молода сім'я залишається вірною своїм принципам. Кохання перемагає! Адже справжні почуття не придбаєш, не підкупиш, не випросиш — переконують глядачів герої Островського...
Виставу «Тепленьке місце» можна назвати міжнародним творчим проектом: сценічну редакцію та постановку здійснює Аркадій Кац, сценографія та костюми — Тетяна Швець (Росія), режисер — Олег Нікітін, композитор — Валдіс Зілваріс (Латвія), балетмейстер — Алла Рубіна.
У постановці задіяні: Валентин Шестопалов, Євген Авдєєнко, Ганна Наталушко, Олександр Гетьманський, Тетяна Назарова, Роман Семисал, Олена Червоненко, Олег Замятін, Олена Борох та інші актори.
— Сам заголовок — «Тепленьке місце» — на титульній сторінці мене гіпнотизував, але ніхто не хотів звернути увагу на першу фразу: «Я кохаю вас», а це ключ до розуміння всієї п'єси, — наголосив Аркадій Кац. — «Тепленьке місце» — одна з найпрекрасніших п'єс, присвячених темі кохання... Любов — найнадійніший уламок, на якому вивіряється поняття «тепленьких» місць. Всесилля грошей... А те, що сьогодні, через півтора сторіччя, це читається ще гостріше, — свідчить про справді пророчий дар письменника. І все ж я хочу вірити: є речі, які й сьогодні купити не можна, й що слова честь, гідність, любов — ми не залишили назавжди у прекраснодушному XIX столітті. Саме про це я й хотів поставити виставу...
ДОВІДКА «Дня»
Аркадій Фрідріхович Кац, народний артист Латвії. Закінчив акторський факультет Одеського Державного театрального училища та режисерський факультет ЛДІТМіК. 1963 року став головним режисером Ризького театру російської драми, де пропрацював 25 років. Йому належать постановки вистав у різних театрах колишнього СРСР і за кордоном. Серед його відомих режисерських робіт: «Король Лір», «Гамлет», «Чайка», «Дядя Ваня», «Вовки та вівці», «Ревізор», «Трьохгрошова опера», «Вестсайдська історія», «Людина з Ламанчі», «Полювання на качок», «Захід», «На дні», «Останні» та багато інших.
З 1989 р. — режисер Московського театру ім. Є. Вахтангова. За сприяння Московського дому актора створив свою театральну майстерню «Актерский дом». З 2002 р. — режисер Театру біля Нікітських воріт. Викладав на театральних факультетах Латвійської державної консерваторії й Університету штату Мічиган (США).