Цей вернісаж, присвячений до 25-річчя відновлення державності України, відкриється у Національному музеї імені Андрея Шептицького. На ньому свої фотомистецькі роботи представить Василь Пилип’юк, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв України, художник AFIAP. Протягом двох тижнів львів’яни і гості міста вперше побачать понад сотню високохудожніх фотополотен майстра, які експонуватимуться у п’яти залах музею.
Він став авторитетом у галузі мистецької фотографії, створив галерею фотомистецтв «Світло і Тінь», президентом однойменного видавничого підприємства, відкрив першу в Україні спеціальність з художньої фотографії у Львівській національній академії мистецтв і очолив кафедру фотомистецтва у Київському національному університеті культури і мистецтв.
Безпрецедентний доробок на ниві української культури — без малого сто томів (!) високомистецьких альбомів, які вражають не лише своєю гармонійною красою, а й глибоким історіософським осмисленням як нашої давнини, так і сучасної історії. Він здійснив потужний культурний зріз буття українського народу, зокрема періоду розбудови відродженої України. На об’єднавчій ідеї його творчого доробку: з неменшою силою таланту і закоханості Василь Пилип’юк створював пейзажні фотополотна й фіксував історичні місця різних частин України. Особливо щемливо за сьогоднішніх обставин сприймаються світлини Криму.
Трилогія «Це моя Україна» — безсмертний Гімн Україні! Фотомайстер своїм високоестетичним відтворенням «7 природних чудес України» (перший том), Національних парків України (другий том) і визначних архітектурних пам’яток України (третій том) зумів вразити українців, переконати їх, що ми наділені Творцем найкращою землею, яку повинні відкривати для себе повсякчас. Мимоволі тут згадується праця нашого Пророка «Живописна Україна», безмежну шану до якого Василь Пилип’юк з притаманною йому надзвичайною скрупульозністю й майстерністю передав у двох книгах: «Шевченківська посвята» і «Україна — земля Тараса».
Майстер започаткував серію «Постаті», у якій вийшли талановиті книжки про своєрідних «маркерів української культури і державотворення» — таких, як Тарас Шевченко, Іван Франко, Микола Колесса, Дмитро Павличко, Святослав Гординський, Борис Возницький. До ювілею Лесі Українки готує фотодослідження «Українська квітка-ломикамінь», а до 455-річчя Пересопницького Євангелія — книжку «Зоря Пересопницького Євангелія».