Вечір відбудеться у Національній філармонії. Виставу за мотивами твору славетного композитора Астора П’яццоли «Марія з Буенос-Айреса» поставила Анастасія Гнатюк. Нагадаємо, завдяки прекрасним творам цього аргентинського маестро суттєво збагатився жанр танго (композитор представив його у сучасному ключі, увібрав елементи джазу і класичної музики). П’яццола також є родоначальником стилю, що отримав назву «танго нуево» (ісп. tango nuevo).
Минулого року мюзикл «Танго Марії» у сценічній постановці однойменного твору Астора П’яццоли став успішним дебютом молодого київського режисера Анастасії Гнатюк у Черкасах.
— Нинішня київська прем’єра, — розповідає А. ГНАТЮК, — це зовсім нова версія. На основі оригінального тексту поета-авангардиста Орасіо Феррера цікаве українське лібрето створив черкаський поет Олексій Юрін. Твір П’яццоли присвячено історії танго. Головна героїня Марія — це, власне, уособлення танго, а її доля — по суті, складні, часом жорсткі драматичні колізії, що супроводжували шлях розвитку цього танцювального жанру, внаслідок чого поступово сформувався новий стиль — танго нуево. Перед нами розгортається вражаюча історія сильного кохання, загибелі й вознесіння Марії — зірки кабаре й «нічного метелика»...
На аргентинському ґрунті зріс і сам вокально-танцювальний жанр спектаклю — оперіта, в ній дивовижним чином переплітаються бразильський палкий темперамент, жагуча пристрасність справжніх почуттів, чуттєва спокусливість, ритмічний драйв та гіпнотична дія музики. Спектакль — про загальнолюдські цінності, всепоглинаюче кохання. Тут в одному емоційному «котлі» вирують високі пристрасті й людські пороки: любов, заздрість, зрада, радість і сум. Ми йшли за музикою Астора П’яццоли, вона диктує все й розбурхує фантазію. У нашій виставі задіяні чудові виконавці: сопрано Єлизавета Ліпітюк (Марія), тенор Олександр Чувпило (Соловей), бас-баритон Андрій Маслаков, Марія Віхляєва (фортепіано), ансамбль народних інструментів «Рідні наспіви» (керівник Юрій Карнаух), ансамбль балету «Терен» (керівник Євген Дралов). Керівник проекту — Ірина Нестеренко. Ми запросили також дует чудових артистів — виконавців справжнього аргентинського танго — Інес Ніколуліас і Дмитра Ланшина. Інес — неперевершена, професійна виконавиця танго зі світовим ім’ям, яка перша «імпортувала» в Україну аутентичне аргентинське танго. Вона танцювала у всесвітньо відомому шоу Tango Passion, а невдовзі вже мала своє танго-шоу й гастролювала з ним різними країнами. Ця пара втілює на сцені саму суть філософії танго: «Ти знаходиш себе, дивлячись на своє віддзеркалення у своєму партнері».
Крім того, ми залучили до участі театр маріонеток, який стає, так би мовити, коментатором сценічної дії. Мені здається, що наша вистава резонує світовим музичним трендам, адже тангоманія, яка наразі оволоділа світом й, зокрема, Україною, це потужний засіб реанімації в сучасному суспільстві засобами мистецтва справжніх, щирих, сильних людських почуттів, насамперед — кохання.
Українцям близька аргентинська експресія. Наші жінки такі ж імпульсивні, експресивні та пристрасні. Та й чоловіки не менш темпераментні, ніж аргентинці або іспанці. Тож танго, як і кохання, може прийти до вас зовсім зненацька: у будь-якому віці й у будь-який час...