Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як стають відомими графіками?

У Харківській муніципальній галереї представили альбом-монографію Григорія Бондаренка (1892—1969)
1 березня, 2016 - 17:28
ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ХАРКІВСЬКОЮ МУНІЦИПАЛЬНОЮ ГАЛЕРЕЄЮ

Це видання ознайомить із творчістю видатного українського графіка й ілюстратора. Дизайн альбому створив художник Микола Шток, а біографію Григорія Бондаренка його друзі та учні по крихтах збирали зі спогадів Віталія Куликова, Віталія Ленчина, Лади Міляєвої, Олексія Скрипільова — онука Г. Бондаренка та інших близьких йому людей. 

Творчість майстра містила в собі традиційні та авангардні концепції, академізм поєднувався з імпровізацією, а все разом давало змогу створювати оригінальні твори. У деяких роботах відчувається вплив модернізму, зокрема — кубізму. Також Григорій Антонович займався графікою — естампом, а особливо автолітографією, де часто використовував «рембрандтівське світло». Художник вивчав давні технології роботи на камені, любив малювати на корнпапері, ілюстрував книжки та журнали, а пізніше захопився малюванням листівок (створив величезну кількість, і кожна з них — унікальна). В альбомі можна знайти практично всі жанри, стилі та методи, якими Григорій Бондаренко займався упродовж життя.

За словами заступника директора галереї Марини Конєвої, ідея створення альбому належала учневі майстра Віталію Куликову. «У нашій галереї кілька років тому проводилося представлення альбому Куликова. Тоді він шкодував, що книжка про нього вийшла, а про його вчителя — ні. Сказав, що має намір обов’язково виправити це», — каже Марина. Багато було зроблено для того, щоб альбом про творчість Бондаренка все ж таки вийшов друком, але Куликов, на жаль, не дожив до цієї миті. Володимир Яськов пише, що «ті, хто після його (Куликова) смерті довів цю мрію до практичного втілення, мають усі підстави вважати цей альбом даниною пам’яті не лише чудовому і до прикрості маловідомому художникові, а також і тієї учнівської відданості, яка як професійне, соціальне, психологічне, культурне явище якимось дивом дожила до наших днів».

Єлизавета ПЕРАЛЬТА, Харків
Газета: 
Рубрика: