Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Земляки вшанували пам’ять популярного композитора

На Буковині відзначають 20-річчя створення Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка та 45 років від дня першого виконання легендарних пісень «Червона рута» та «Водограй»
16 вересня, 2015 - 16:41
ПЕРШИМИ ВИКОНАВЦЯМИ «ЧЕРВОНОЇ РУТИ» БУЛИ СПІВАЧКА ОЛЕНА КУЗНЄЦОВА І САМ АВТОР — ВОЛОДИМИР ІВАСЮК (ЧЕРНІВЦІ, 1970 р.) / ФОТО З АРХІВУ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МУЗЕЮ В. ІВАСЮКА

У Меморіальному музеї В.Івасюка відкрили виставку «Назбирала троєзілля, червону рутоньку...» («В. Івасюк в образотворчому мистецтві»). На ній представлено понад 20 портретів Володимира Івасюка. Це роботи відомих художників Артема Присяжнюка та Ореста Криворучка, а також у експозиції представлено багато цікавих дитячих робіт, є й прижиттєвий портрет друга сім’ї Івасюків — Олекси Кучеренка, портрет Володі, зроблений ним 1970 р. Є на виставці роботи сучасних художників, зокрема й учнів художньої школи, присвячених видатному композиторові. Вернісаж діятиме до 1 грудня.

У неділю на Театральній площі Чернівців святом української пісні відзначили ювілей першого виконання пісень «Червона рута» та «Водограй». Саме на цій площі далекого 1970-го в прямому ефірі популярної передачі «Камертон доброго настрою» прозвучали пісні, які принесли світову славу маестро. У концерті взяли участь близько 20 професійних та аматорських виконавців із Чернівецької області. Зі спогадами про свого брата поділилася рідна сестра Володимира — Галина Івасюк-Криса. Пригадати той далекий 1970-й прийшла на Театральну площу перша виконавиця легендарного шлягеру Олена Кузнєцова, яка разом із Володимиром Івасюком виконали «Червону руту», та багато інших друзів, колег та побратимів талановитого пісняра.

Марія ВИШНЕВСЬКА, Чернівці
Газета: 
Рубрика: