Це — перший виступ (у рамках проекту «Музичний часопис України»), який започаткував Національний камерний ансамбль «Київські солісти». На концерті разом із ансамблем грали лауреати міжнародних конкурсів, які навчаються в Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. М. Лисенка, диригував Володимир Сіренко.
— Знаменно, що саме в перший день літа, в День захисту дітей, ми починаємо мистецький проект «Музичний часопис України», — акцентував художній керівник ансамблю «Київські солісти» Олесь ЯСЬКО. — Цей проект — погляд на нашу країну з різних боків, погляд на її культуру, історію, людей. Ми розпочинаємо «Музичний часопис України» разом із найталановитішими дітьми країни, які вчаться у школі з видатною історією. Символічно, що на цьому концерті діти грають європейську музику. Адже ми торуємо шлях до Європи, наша доля — Європа, а Україна — це Європа!»
У програмі виконували твори Антоніо Вівальді, Йоганна Себастьяна Баха, Ніколо Паганіні, Вольфганга Амадея Моцарта тощо. Солісти-школярі вразили і грою, й впевненим поводженням на сцені. Оксамитове соло саксофоніста Кента Ігараші в «Арії» Ежена Боцца, чиста та дзвінка гра маленьких скрипальок Дар’ї Волярчук та Олександри Хмари, тепле флейтове соло Катерини Мовчан — усе це отримало свої порції оплесків і квітів від глядачів.
Серед артистів була й давній друг «Дня», юна скрипалька Варвара Васильєва. Два роки тому дівчинка стала першою українською учасницею Міжнародного музичного конкурсу Bravo в Бельгії. Батькам Варі треба було оплатити дорогу доньки до Бельгії та назад, вони шукали на це кошти й звернулися до «Дня» за підтримкою. Ми підключили своїх партнерів, які допомогли юній скрипальці грошима. Згодом ми виконали ще одну мрію Варі — дівчинка побувала в Парижі. Нещодавно Варвара стала однією з героїнь нашого нового «Маршруту №1» про дітей-індиго — в матеріалі дівчинка розповіла про нові перемоги та плани на майбутнє.
У філармонії Варвара зіграла дві частини «Концерту №2 для скрипки і оркестру» композитора-романтика Генріка Венявського. Від багатої на відтінки гри 11-річної скрипальки зал сколихнули оплески. Варя ледь винесла зі сцени всі подаровані їй троянди, півонії та півники.
Після концерту ми трохи поспілкувалися зі скрипалькою. «Емоцій багато, одним словом і не передати. Кожен виступ — це кругообіг енергії: я віддаю енергію глядачам, а вони — мені. Від цього отримую шалене задоволення, — зізнається Варвара ВАСИЛЬЄВА. — Мені подобається виходити на сцену й грати. Здається, це справді те, чого прагну, те, що люблю робити. Це, на мій погляд, найважливіше: обрати професію, яка тобі подобається. «Мандраж» був уже після виступу, коли пішла за сцену. А на сцені я почуваюся вільною, ніби це — моя домівка, моє покликання...»
Молоді музиканти вболівають одне за одного. Концерт у рамках «Київського часопису України» завершували пронизливі «Циганські наспіви» Пабло де Сарасате. Солістка, скрипалька Марія Кундиренко, зірвала овації, в залі лунало: «Браво!». За сценою музику підтримувала Варя Васильєва — дівчатка дружать. «Дуже хвилювалася за подругу, — каже Варя. — Взагалі, вдячна організаторам концерту, бо отримала великий досвід і познайомилася з багатьма цікавими людьми. Діти на концерті виступали «золоті». І дуже радію тому, що Господь звів мене з такими людьми: щирими, які не приховують своїх емоцій і радіють успіхам інших».
Люди біля концертної зали жваво обговорювали виступ молодих солістів. Так, діти в нас справді «золоті»!