Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Мене вразив ступінь навіюваності наших журналістів і політиків» Олексій МУСТАФIН:

20 квітня, 2001 - 00:00

Як уже повідомляв «День», нещодавно на телеканалі «Інтер» відбулися серйозні кадрові перестановки. Зокрема, в інформаційно-аналітичній службі (ІАС) канала, яку очолив відомий журналіст Олексій Мустафін. «День» поставив Олексієві кілька запитань, що стосуються напряму розвитку концепції новин канала «Інтер».

— Кадрові перестановки завжди, за всієї спадкоємності діяльності команди, вносять «новий струмінь» у редакційну політику. На необхідності яких змін в інформаційному мовленні «Інтера» нині зосереджено увагу нового керівника ІАС каналу?

— На підвищенні якості новин, використанні всіх технічних можливостей, які є в розпорядженні інформаційно- аналітичної служби телеканала «Інтер». Ми маємо унікальну ПТС, що дозволяє нам робити прямі включення практично з будь-якої точки України. Та й традиційні включення з Верховної Ради наразі нам вдається робити iнакше — водночас показуючи, що відбувається в самому парламенті і біля його стін. Ми хочемо — і налаштовуємо на це журналістів, — щоб у нас було більше ексклюзивних матеріалів. Відверто кажучи, коли випуски схожі один на одного, — це дещо набридає. Тому ми міркуємо над тим, щоб ранкові та нічні новини, а також «Подробиці» були більш самостійною продукцiєю, але, певна річ, так, щоб не втрачалася загальна лінія і дотримувався головний принцип — про всі цікаві і справдi важливі новини ви мали дізнатися на телеканалі «Інтер».

— Що таке, з погляду керівника ІАС «Інтера», професіоналізм інформаційної програми?

— Професійне виконання своєї роботи — інформування глядачів про дійсно важливі та цікаві події. При цьому надто важливо, щоб висновки глядач міг робити самостійно.

— «Інтер» досить серйозно займається аналізом діяльності уряду В.Ющенка, однак при цьому рідко наводить думки експертів, частіше обмежується думками політиків або знеособленою критикою в переказі журналістів. Чому?

— Не згодний, що ми рідко наводимо думки експертів, просто у нас дуже мало експертів, які в той же час не є політиками або принаймні не заангажовані політично. І, до того ж, навіть професіонали у своїй справі, і економісти, зокрема, не завжди можуть коротко і виразно формулювати свої думки. Це лихо всієї нашої інтелектуальної еліти. Стосовно ж «знеособленої критики», то завдання журналіста — не критикувати, а інформувати і аналізувати. Якщо при цьому стають очевидними прорахунки, брехня чи дурість конкретних людей, — то це проблема цих людей, а не журналістів.

— Що, насамперед, визначає політику «Інтера» у висвітленні нинішньої політичної кризи в Україні?

— Ми прагнемо повідомляти про те, що справді є важливим для розвитку політичного процесу і суспільства загалом, не пристаючи до позицій учасників конфлікту і не перетворюючись на об’єкт маніпулювання з їхнього боку. На жаль, на це спроможні не всі українські мас-медіа.

— Як ви вважаєте, «справа Гонгадзе» і «касетний скандал» розширили чи звузили рамки смислової тенденційності в наших ЗМІ?

— Особисто мене вразив ступінь навіюваності, здавалося б, самостійно мислячих людей, якими я досі вважав і вважаю журналістів та політиків. А тенденційність певних ЗМІ стала просто ще очевиднiшою.

— «Інтер» традиційно сильний своїми соціальними проектами. Що нового ви запропонуєте глядачам у цьому плані найближчим часом?

— Ми будемо вдосконалювати вже готові проекти. Якщо надумаємо щось нове, обов’язково повідомимо про це читачів «Дня».

— Ваші побажання глядачам вітчизняних інформаційних програм.

— Мати більше можливостей бачити, чути і порівнювати. Зрештою — журналісти працюють для вас.

Тетяна АКІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: