Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Аукціон подій п.Хвостіва

13 квітня, 2001 - 00:00


Пані та панове! 12 квітня сталася найзнаменніша подія... Ні, не перший політ у космос людини — Гагаріна. Це само собою. Чотири роки тому вперше вийшов у світ наш «Аукціон».Так сталося, що це ледве чи не найдавніша щотижнева г азетна рубрика в Києві. То видання закривалося, то журналісти розбігалися. А тут якось так сталося, не навмисно...У Пєскова «Вікно в природу» в московській «Комсомолці», звісно, вже тридцять років з’являється. Але там і газета — пенсійного віку... Так що поки складайте подарунки в куток. І — приступаємо до нового «Аукціону».

НОВІ ПОКАРАННЯ ЗА СТАРІ ЗЛОЧИНИ

Після тривалої і напруженої роботи було прийнято новий Кримiнальний кодекс України. Прийнято напередодні справжнього весняного тепла, щоб уже нічого депутатів не відволікало...Тим більше, в новому кодексі не мало місця відведено і статевим злочинам.

Зокрема, жінок також будуть судити за згвалтування (раніше подібне кваліфікувалося як хуліганство). І в цьому пункті чоловік і жінка остаточно зрівнялися. І тепер суддя повинен буде спочатку точно встановити: хто ж кого згвалтував...

До громадян, якi не бажають платити податки (їх будь- хто зрозуміє!), підходитимуть більш диференційовано: навмисно вони не платили чи — через незнання (пом’якшувальна обставина). До речі, з такою величезною кількістю різноманітних податків як в нас — незнання не така вже дивна річ. Думаю, багато чим ця поправка буде вельми корисною.

Цікаві й новинки, що стосуються стражів законності. У виняткових ситуаціях, тобто коли оперативники (на зразок героїв більшості бойовиків) відправляються в банди (свій серед чужих), при здійсненні дрібних злочинів уникатимуть відповідальності. Але найцікавіше те, що навіть якщо такий «шарапов» когось укокошить — є пільги. На довічне ув’язнення не засудять. Скажуть тільки похмуро: «Що ж ти, зараза! Ми тобі довірили, а ти очолив!» — «Та так якось, — відповість. — Спочатку в роль увійшов, а потім — лідерські риси виявилися...»

Прибічники моральності можуть радіти — проституція тепер вважається не адміністративним, а кримінальним злочином. Однак змінилася тільки назва. Покарання майже те ж — штраф. Або залучення путан до робіт на лісоповалах. Але тут вимальовується такий нюанс. Тепер виправні роботи можуть бути дозволені за місцем основної служби. Тобто засуджений як штраф буде «відстібати» частину зарплати в скарбницю. Вийде, що повії, повернувшись до своїх «робочих місць», частину заробітку можуть відраховувати для зміцнення держави. Відчуваю, що радість прихильників моралі буде недовгою.

Замість 263 статей в старому кодексі, в новому — 447. Сподіватимемося, цей кодекс більше відповідає змінам у суспільстві. А краще, звичайно, не мати справи ні зі старим, ні з новим. До біса обох!

ПРИЄМНОГО ПОЛЬОТУ!

Не так давно журналісти опитували групу депутатів на предмет, з ким би вони хотіли полетіти в космос. Деякі з них хотіли б взяти туди красивих жінок (на Землі мало, чи що?).

Депутат Олександр Єльяшкевич відповів надто серйозно: «Якби я і полетів у космос, то тільки для того, щоб, повернувшись, виявити цілком інше життя в країні. Але боюся, що для цього доведеться брати з собою дуже багато народу, всі можуть і не вміститися».

Нехай депутат Єльяшкевич не соромиться — бере в космос побільше депутатів (якщо не всіх). І дійсно, коли вони потім повернуться — виявлять у країні зовсім інше життя. Сподіваюся, краще ніж до польоту. Але з їх поверненням можливий рецидив. На цей випадок Єльяшкевичу настійно рекомендую взяти iз собою депутата Ігоря Гаврилова. Він побажав «узяти з собою собак Білку і Стрілку. Вони вже там були, назад дорогу знають. Отже я гарантовано повернуся на Землю».

Ймовірно Гаврилов погано обізнаний про цю космічну собачу історію. Дорогу туди вони, звичайно, знають, а ось назад — навряд чи. .. Загалом утрьох: Гаврилов, Білка і Стрілка — цілком можуть замінити одного космічного Івана Сусаніна.

САМОНАЗВАНЦІ

Виникла спроба зупинити вакханалію в Росії, називати все іменем Володимира Путіна.

Якийсь миршавенький колгоспик, а точніше село Парфеново (Черемховського району Іркутської області) 2 березня 2001 року постановило називати себе «ЗАТ імені Володимира Володимировича Путіна». Може, думали колгоспнички, президент підсобить чим. Але навпаки — цим актом розсердили самодержця. Після перейменування таких дуже дрібних населених пунктів обрушився монарший гнів, і зверху прислали відповідну вказівку меру Черемховського районного управління.

Було знайдено статтю, в якій говорилося, що «можливість використати ім’я громадянина надається тільки з його письмової згоди». А Путін самоназванцям такої згоди не давав. На цій підставі місцеве начальство зобов’язали чудовий населений пункт імені Володимира Путіна негайно перейменувати назад в непоказне село Парфеново.

Але тут, взагалі-то, популярний телеведучий Леонід Парфенов може обуритися. Оскільки на таку назву села він також своєї згоди не давав. Хто його знає, коли вони його привласнили?

СПОКУСЛИВИЙ ІМІДЖ

В Іспанії провідниць, які працюють на поїздах внутрішнього сполучення, керівництво зобов’язало носити короткі спідниці. Профспілка залізничників вважає це «дискримінацією за статевою ознакою» і подала в суд. Однак суд відхилив «наїзд» профспілок. У постанові було написано, що «в міні-спідницях немає нічого образливого для провідниць, а навпаки, імідж входить в задачу якісного обслуговування». Точно!

Не володіючи особливими пророчими здібностями, беремося стверджувати, що суддя ще не старий, повний сил і здоров’я чоловік.

У старовину була аналогічна ситуація з народним суддею, який саме так і виглядав. А історія тоді трапилася така.

Побачивши, як красива жінка прала білизну, підіткнувши спідницю, якийсь селянин спробував, як би так пом’якше висловитися, скористатися ситуацією. Але не вдалося — його чекав гідний опір.

Жінка подала в суд за образу. Суддя, щоб відтворити обставини випадку, попросив провести слідчий експеримент. Тобто позивачка повинна підіткнути спідницю і здійснювати рухи як при пранні. Суддя подивившись уважно на неї, виправдав чоловіка. Він зрозумів, що на місці чоловіка — теж ледве чи встояв би.

Ось й іспанський суддя, мабуть, користується електричками з «якісним іміджем» провідниць. І вносити корективи в нього не бажає.

Газета: 
Рубрика: