Учорашній день в парламенті обійшовся, всупереч очікуванням, без скандалів і гучних розглядів, проте був насичений подіями законотворчого характеру. Напередодні стало відомо про офіційне призначення координатором більшості члена НДП Анатолія Толстоухова. Відповідаючи на запитання журналістів, чи можна розцінювати його обрання як відновлення роботи парламентської більшості, А. Толстоухов підкреслив, що ніхто з представників дев’яти фракцій не відмовлявся від участі в більшості і не порушував підписаних угод.
Нарешті знайшов нового голову комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, — ним став член фракції СДПУ(О) Геннадій Руденко (колишнього голову цього комітету Івана Різака було призначено губернатором Закарпатської області і він склав із себе депутатські повноваження). А фракцію партій «Трудова Україна» і Промисловців та підприємців замість Сергія Тігіпка, який пересів у крісло голови Нацбанку, очолив Ігор Шаров.
Учора Верховна Рада не підтримала законопроект про зміни до Конституції, щодо припинення повноважень народного депутата, який пройшов до парламенту за списком партії чи блоку після виходу з партійної фракції, — «броунівський» міжфракційний рух, судячи з усього, триватиме. Не підтримали депутати і жоден із двох запропонованих проектів закону про парламентські вибори. На думку експертів, одна з головних причин цього — надзвичайна складність запропонованих виборчих систем. Зате учора парламенту вдалося кілька разів подолати вето глави держави. Зокрема, на закон про податкові пільги для видавничої продукції, а також на закон, що забороняє стягувати плату за вхідні телефонні дзвінки.
А головна політична подія, яку очікували цього дня, — розгляд питання про недовіру Генеральному прокурору Святославу Піскуну, — не відбулася: у розмові з журналістами Михайло Потебенько заявив, що ухвалив рішення припинити розгляд у парламенті ініційованого ним питання про недовіру Генеральному прокурору Святославу Піскуну після особистої зустрічі з С. Піскуном, у ході якої він пересвідчився, що нинішнього Генпрокурора «підставило його ж оточення». Зі слів М. Потебенька, С. Піскун пообіцяв розібратися у ситуації та вжити відповідних заходів. Конфлікт колишнього і нинішнього генпрокурорів жваво обговорювали в кулуарах парламенту. Нашоукраїнець Тарас Стецьків також погодився з тим, що основа конфлікту особова. Щоправда, при цьому передбачив, що «не виключено, певні сили хочуть увесь час тримати над Піскуном Дамоклів меч». Однак депутати визнали «конфлікт прокурорів» швидше особистим, ніж політичним. Представник фракції СДПУ(О) Ярослав Сухій у розмові з кореспондентом «Дня» назвав подію «звичайним професійним непорозумінням», комуніст Георгій Крючков — «подією містечкового характеру».