Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Готовність №1

23 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Для спортсменів України — учасників ХХIХ Літніх олімпійських ігор, які відбудуться з 8 по 24 серпня 2008 року в Пекіні (Китай), — настав останній етап підготовки. Якщо організаційні питання вже більш-менш вирішені, то найголовніше — належне спортивне обладнання — ще й досі відкрите. За словами президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, щоб здобути перемогу на Олімпіаді, спортсменам необхідно мінімум рік тренувань зі спорядженням, яке буде представлене на Іграх. Наразі члени української збірної працюють зі старим обладнанням, а на закупівлю нового не вистачає коштів, оскільки з державного бюджету-2008 виділено всього 150 мільйонів гривень. Як стверджують експерти, за ці кошти можна придбати лише 75% від усього необхідного спортивного спорядження. А ще частина піде на харчування, проживання, перевезення та екіпіровку спортсменів та їхніх тренерів.

— Проблема недофінансування підготовки до Олімпіади ще ніколи не набирала таких гострих рис, як нині, — зазначив Сергій Бубка . — Так, на початку року через особливості бюджетних процесів в Україні, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту не могло вчасно розпочати фінансування олімпійського руху. Щоб не зривати процес підготовки, НОК виділив спортивним федераціям кошти зі свого бюджету — майже 4,5 мільйона гривень. Не менше занепокоєння викликає стан спортивної інфраструктури. Останнім часом спортивні бази змушені сплачувати податок на землю, що завдає їм серйозного фінансового удару.

Незважаючи на існуючі проблеми, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко впевнений, що олімпійська збірна зможе гідно представити країну на Олімпіаді в Пекіні. За його словами, нині наші спортсмени здобули 174 олімпійські ліцензії з 21 виду спорту. Оскільки до початку Ігор залишається майже півроку, українці зможуть вибороти ще мінімум 40—50 ліцензій у таких видах спорту, як дзюдо, фехтування, веслування, легка атлетика та інші. В цілому, за прогнозами фахівців, українська олімпійська збірна складатиметься з 220 спортсменів, які зможуть завоювати 13 медалей, з яких одна-дві будуть золотими. Основні надії покладаються на спортсменів, що займаються велоспортом, легкою атлетикою, гімнастикою, боротьбою, оскільки саме ці види спорту розвиваються в Україні найстабільніше та показують високі результати.

Наразі НОК України затвердив ескізи спортивної та цивільної парадної форми для учасників Олімпіади. Також вже визначено місця проживання української збірної в олімпійському селищі, вирішено питання авіаперевезення української делегації до Китаю та питання транспортного перевезення під час ігор. Усі ці питання є не менш важливими, ніж власне підготовка спортсменів. Як зазначає олімпійська чемпіонка з боротьби Ірина Мерлені, від цього залежить успіх усієї олімпійської збірної.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: