Одним із головних чинників, що сприяли революції троянд, називають існування у Грузії незалежних медіа, і, в першу чергу, телекомпанії «Руставі-2». Журналіст «Руставі» Натія КОБЕРІДЗЕ, яка відвідала днями редакцію «Дня», підтвердила цю думку. «Ми були першою телекомпанією у Грузії, яка відкрито почала критикувати владу Шеварднадзе, — сказала вона. — Думка, що грузинську революцію зробили Саакашвілі та «Руставі-2», має під собою серйозні підстави, і ми навіть пишаємося цим. У хвилину, коли оголосили про відставку Шеварднадзе, люди на вулицях Тбілісі ринули обіймати наших журналістів, які знімали акції протесту». Після зміни влади у Грузії з’явилися припущення, що тепер «Руставі- 2» не стане критикувати Саакашвілі, Жванія або Бурджанадзе. Але Натія Коберідзе каже, що компанія залишилася вірною своїм принципам: «У нас вважають гріхом не висвітлювати якусь подію, залишити щось за кадром. Редактори не дозволяють собі жодних «хірургічних» втручань у роботу журналіста». «За часів Шеварднадзе на нашому каналі переважала негативна тональність: ми об’єктивно не могли знайти позитиву в Грузії, за винятком окремих культурних заходів. Після приходу до влади Саакашвілі позитиву на «Руставі-2» дещо додалося, але не набагато, особливо в тому, що стосується соціальної сфери, — розповіла Натія. — Михаїл Саакашвілі, попри те, що він насправді лідер-демократ, одного разу дозволив собі вказати пресі: не слід «натискати» на негатив, давайте більше позитиву. Ми одразу сказали, що такі заяви новій владі робити не личить».
Запорука такої політики телекомпанії — її комерційний характер. «На відміну, наприклад, від компанії «Імеді», яка належить Бадрі Патаркацишвілі, ми існуємо винятково за рахунок реклами, і, попри важке становище у Грузії, не боїмося підіймати ціни на рекламний час, — сказала Натія Коберідзе. Шлях до перемоги в боротьбі за рекламодавця з іншими телеканалами — наш дуже високий рейтинг. А глядач у нас вже досить звик до об’єктивності та плюралізму. Якщо «Руставі» дозволить собі внести корективи в редакційну політику, просто втратить аудиторію і припинить своє існування».
За словами нашої колеги, грузинський глядач практично не отримує інформації про Україну. Лише деякі, хто має доступ до кабельного телебачення, можуть дізнатися щось стосовно нашої країни — з російських телеканалів. Тому знімальна група «Руставі-2» і приїхала до України, щоб донести до свого глядача інформацію про процеси, які відбуваються в нас.