Важке становище склалося на Рівненщині з дослідженням рівня забруднення навколишнього середовища. На думку фахівців, лабораторна база практично всіх організацій та установ, які займаються вивченням і контролем екологічного стану навколишнього середовища, давно відпрацювала свій термін. Дослідження проводяться за застарілими методиками, які вимагають багато часу і зусиль. Для придбання нових приладів коштів не надається.
І все ж найважчі часи для тих небагатьох структур, які ще контролюють екологічний стан Рівненщини, схоже, ще попереду. Через недостатнє фінансування скорочуються штати лабораторій, деякі з них узагалі закриваються. Так припинили своє існування гідрохімічна лабораторія, яка досліджувала якість підземних вод, районні агрохімічні лабораторії, що займалися оперативним контролем азотного живлення рослин, якості кормів та рослинної продукції. Ті ж лабораторії, які ще існують, відчувають гостру нестачу реактивів, транспорту і навіть лабораторного посуду.
У перспективі подібна ситуація може найнегативнішим чином позначитися на здоров'ї населення, бо, коли немає дієвого контролю за станом навколишнього середовища, імовірність його стихійного забруднення різко зростає, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
З господарського обороту випало чотири райони одного краю
Поголів'я корів у колективних сільгосппідприємствах зменшилося від торішніх 162 тисяч до 141 тисячі, — оприлюднило інформацію про труди та дні колгоспних доярочок «станом на початок серпня» Хмельницьке облуправління статистики.
Це означає, що з господарського обороту краю випало чотири із двадцятьох районів. Бо, скажімо, у Віньковецькому районі залишилося 5227 корів, у Білогірському — 5773. До речі, таке «випадання районів» з господарського обороту краю відбувається уже років сім чи вісім поспіль. Отже, у «Червоній книзі» невдовзі знайдеться місце для ще однієї вимираючої тварини. Із класу рогатої худоби, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ .
«Олію» вантажили бочками
Придбавши в заїжджих комерсантів за несподівано дешеву ціну (1,6 грн. за 1 кг) 10-тонну цистерну олії, черкаський підприємець Н. немало подивувався, коли продукт, яким він тут же став торгувати на базарі, швидко закінчився. На простукування цистерна ніби-то була ще повна-повнісінька, а насправді черпак уже шкрябав по дну. Сусіди по бізнесу порадили просвердлити в стінці отвір. Коли дриль здолала метал, з дірки полилася... звичайна вода. Виявляється, комерсанти просто-напросто приварили від дна цистерни до люка металічну трубу, яку й заповнили по вінця високоякісною олією. Решту об'єму залили тривіальною Н 2 О. Перевіряючи товар, підприємець, звісно, взяв пробу олії з різних глибин, а ось обстежити щупом ширину «цистерни», внутрішній діаметр якої виявився значно вужчим за зовнішній, не додумався. Наслідок «вдалої оборудки» — збитки в розмірі 20 тис. грн., що їх зазнав черкаський підприємець Н. Про кмітливих комерсантів відомо небагато: по-перше, вони були кавказької зовнішності, по-друге, привезли цистерну КамАЗом і, по- третє, хутко щезли. Правоохоронці вважають цю справу майже безнадійною, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ.
Бойова граната... на хвiртцi
Поза сумнівами, старшина прикордонної застави Осиповка, що у Фрунзенському районі Одеської області, прапорщик Микола Осипенко, як кажуть, народився в сорочці. Повертаючись додому після нічного чергування, він випадково виявив, що вхід до його садиби... заміновано. На хвіртці було встановлено бойову гранату РГД-5. Один необережний рух, і прикордонник «злетів би в повітря». Про те, що трапилося, поінформовано місцеву міліцію. «Піротехніків» шукають. Однак уже зараз із цілковитою впевненістю можна сказати, що це діло рук контрабандистів, котрі хотіли «пояснити» незговірливому старшині, хто в прикордонні господар, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА.