Схоже, що Київ — на порозі чергового містобудівного скандалу. І викладацький склад, і студенти, за словами проректора з адміністративно-господарської роботи КНУ Лариси Комарової, обурені й не бажають, щоб під «стінами» червоного корпусу Університету виник торговельно-розважальний комплекс. Інвестори й забудовники, природно, вважають, що він буде там доречний. Роблячи особливий акцент на слові «розважальний» і на тому, що будівництво — на користь студентів.
Ідея підземного простору, обмеженого вулицею Володимирською, площею Льва Толстого і бульваром Шевченка, як сказав представник зацікавленої в будівництві сторони, який не побажав назватися, витала в повітрі ще 2000 року. «Матеріалізувалася» вона в проекті роки зо два тому — три яруси площею в 31 тис. кв. метрів мають вмістити фудкорт, центр родинного відпочинку, ковзанку, боулінг і кінотеатр, велику книгарню, спеціалізовані салони продажу одягу для спорту та відпочинку. Загалом, нібито виключно те, що допоможе виснаженому наукою студентові відновити сили й розслабитися. За твердженням співрозмовника «Дня», подібні центри — не київське ноу-хау: є вони, наприклад, навпроти університету в Лейпцигу, Міннеаполісі, Флориді, до такого ж роду закладів можна віднести московський «Охотный ряд» і центр на Воробйових горах. Апелює забудовник і до інших фактів: за його версією, внаслідок будівництва підземного комплексу на цій ділянці значно поліпшиться пропускна спроможність дороги (є навіть цифра — більш, ніж у півтора разу), рух стане більш безпечним для пішоходів — будівництво передбачає і створення 26 виходів із центру. «Коли питання про будівництво виникло, в числі інших ми отримали згоду і керівництва Університету. Чому нині його позиція змінилася — невідомо. Нинішній протест — це протест тих, хто слабко собі уявляє, що потрібно сучасній молоді, як вона хоче відпочивати. Пити пиво в усіх куточках парку Шевченка — це не відпочинок. Ми опитували студентів, і їхня позиція з приводу будівництва центру позитивна», — говорить представник організації-забудовника. Він також підкреслив, що новий комплекс — це не «дублікат» уже існуючих у центральній частині міста торговельно-розважальних «Метрограда» і «Глобуса». За його словами, все буде зроблене з максимальною «прив’язкою» до фінансових можливостей основного споживача — студентів, тобто місця дорогим бутікам і послугам там не знайдеться.
Іншої думки дотримуються представники Університету. Як свідчить інформація, яку викладено на сайті КНУ, «опитування 400 осіб, на яке посилаються автори проекту будівництва і твердять, що більшість нібито схвально ставиться до даного проекту, не можна назвати об’єктивним, що відображає думку студентів і викладачів» — у цьому навчальному закладі вчаться понад 22 тисячі студентів. Результат таємного голосування на вченій раді — 52 особи з 54-х — проти будівництва. За словами Л. Комарової, в розпорядженні університету — документи з висновками експертів, які свідчать про те, що внаслідок будівництва є «шанс» того, що будівлі КНУ можуть постраждати. Хоча, за твердженням забудовника, майстерня, що розробила проект центру, раніше брала участь у розв’язанні підземного простору «Метрограда» і реконструкції самого Університету. «Термін «служби» будівлі книгозбірні — 125 років, червоного корпусу — 150. Нагадаю, нещодавно Університет відсвяткував 170 річчя. Тобто, як поведуть себе ці будівлі, якщо ідею створення центру все ж реалізують, фахівці прогнозувати бояться», — говорить Л. Комарова. Більше того, за її твердженням, нібито через десять років, за висновками фахівців, може не стати самого парку Шевченка — комплекс, образно кажучи, його «з’їсть». Нагадала проректор також про те, що і парк, і будівлі Університету — пам’ятки, охороняти які держава зобов’язалася.
На даний момент у проект, схвалений столичною владою, вже вкладено близько 12 млн. гривень. У тому числі 8 пішло до фонду розвитку міста. В якої з протиборчих сторін аргументів більше, покаже майбутнє.