Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

6 квітня, 2007 - 00:00

Буш критикує Конгрес США

Президент Джордж Буш піддав різкій критиці контрольований представниками Демократичної партії Конгрес США, звинувативши його у відході на великодні канікули без ухвалення законопроекту про виділення додаткових фінансових коштів на війну в Іраку й Афганістані. «Замість того, щоб направити мені ухвалений законопроект, вони роз’їхалися на канікули, не закінчивши своєї роботи», — докорив американським законодавцям глава Білого дому, виступаючи на військовій базі Форт-Ірвін у штаті Каліфорнія. Дж.Буш наголосив, що час спливає, та закликав Конгрес США відкласти у бік політичні інтереси та забезпечити американських військовослужбовців «необхідними ресурсами». Голова Білого дому зажадав від законодавців відмовитися від «визначення штучних графіків виведення військ з Іраку, всупереч думці командуючих, які перебувають у цій країні».

Кочарян призначив прем’єр-міністром Вірменії міністра оборони

Президент Вірменії Роберт Кочарян призначив прем’єр-міністром країни Сержа Саргсяна, вихідця з Нагірного Карабаху, який із 2000 року обіймав посаду міністра оборони секретаря Ради Безпеки. Таке рішення було прийняте після того, як президентом Вірменії та представниками парламентської коаліції було ухвалено рішення, що крісло прем’єра залишиться за Республіканською партією Вірменії. Республіканці ж висунули на посаду голови уряду свого лідера Саргсяна, який став четвертим за рахунком прем’єр-міністром Вірменії від Республіканської партії.

Крісло прем’єр-міністра стало вакантним після раптової смерті Андраніка Маргаряна 26 березня. Уряду Саргсяна доведеться працювати до парламентських виборів, які призначено на 12 травня. Після виборів буде призначений новий склад уряду, виходячи з розподілу депутатських місць у Національних зборах. 52-річний Саргсян, будучи політичним союзником Кочаряна, якому належить залишити президентську посаду навесні 2008 року після двох п’ятирічних термінів, заявив раніше, що, вірогідно, балотуватиметься на виборах глави 3-мільйонної країни.

Більшість європейців підтримали б удар по Ірану. 40% — проти

Більшість жителів Європи підтримують проведення військової операції проти Ірану в тому випадку, якщо це буде єдиною можливістю перешкодити Тегерану отримати ядерну зброю, свідчать дані опитування TNS-Sofres, опубліковані в середу. Теза «ми повинні не допустити потрапляння ядерної зброї до рук таких країн, як Іран, навіть якщо для цього потрібно буде вдатися до військових дій», підтримали 52% із більш ніж 17 тис. опитаних. Не погодилися з цією тезою 40% респондентів. У 18 з 27 країн Європейського союзу, в тому числі у Франції та Великій Британії, більшість опитаних висловилося на підтримку можливого удару. У дев’яти країнах, у тому числі Німеччині й Іспанії, більшість склали противники військової операції. Найбільшу підтримку удар по Ірану отримав у Данії — 68% опитаних, найменше у Словаччині — 37%. Іран неодноразово відкидав підозри в тому, що він таємно розробляє ядерну зброю. У березні Рада Безпеки ООН впровадила нові санкції проти Ірану.

Папа Римський звинуватив багаті країни в пограбуванні Третього світу

Багаті країни, які прагнуть влади та грошей, безжалісно «грабували та розоряли» Африку й інші бідні регіони, розповсюджуючи там «цинізм безбожного світу», говориться в новій книзі Папи Римського Бенедикта XVI. Голова Римсько-католицької церкви також засудив торгівлю наркотиками і «секс-туризм» як ознаки світу «беззмістовних» людей, які живуть у матеріальному достатку. Уривок із книги був опублікований у середу в італійській газеті Corriere Della Sera до офіційного виходу у видавництві Rizzoli. Прес-секретар Rizzoli засвідчила автентичність уривків. Папа пов’язав багатство розвиненого світу з важкими умовами життя народів Африки. «Ми бачимо, як наш стиль життя, історія, в якій ми брали участь, зняли з них останню сорочку та продовжують знімати», — говориться у книзі. «Замість того, щоб принести їм Бога... та вітати все, що є величне та дорогоцінне в їхніх традиціях..., ми принесли їм цинізм світу без Бога, де важливими є лише влада та прибуток», пише понтифік.

Газета: