Досить несподівану заяву зробив днями президент Македонії Бранко Црвенковський. У зверненні до представників НАТО він заявив, що Македонія хоче приєднатися до НАТО, щоб справитися з несприятливими наслідками відокремлення Косова від сусідньої з нею Сербії. За його словами, запрошення Македонії, Хорватії та Албанії до членства в Альянсі на саміті НАТО в квітні є «важливим для подальшої та остаточної стабілізації регіону». «Ясно, що Македонія, як сусід Сербії та Косова, однією з перших відчує позитивні зміни, але також можливий негативний вплив ризиків, пов’язаних із визначенням майбутнього статусу Косова», — цитують ЗМІ слова Црвенковського.
Очікується, що Косово, 90% мешканців якого становлять албанці, проголосить незалежність від Сербії в лютому 2008 року. Потрібно зазначити, що близько 25% македонців є етнічними албанцями. 2001 року Македонія також зіткнулася з албанською партизанською війною, яку, зрештою, було погашено з допомогою НАТО та дипломатії ООН. Очевидно, добре розуміючи це, Црвенковський підкреслює, що процес визначення майбутнього статусу Косово передбачає певні ризики, які не слід недооцінювати.
Як відомо, США і багато які країни-члени ЄС підтримують ідею про членство в НАТО Македонії, колишньої югославської республіки, в якої є військовий контингент в Іраку та Афганістані. Проте Греція заявила, що може блокувати вступ Македонії до НАТО через 17-річну суперечку щодо назви, яку вибрала балканська держава.
Оглядачі вважають, що визнання незалежності Косова може спричинити насильство, яке може поширитися на Македонію та сербську долину Прешево, де етнічні албанці взялися за зброю 2000 року. Передбачається, що у відповідь Сербія може відключити подачу електроенергії, перекрити поставки води на територію краю і закрити кордони. Такі заходи напевно вплинули б на Македонію та інші сусідні держави.