Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Морський вузол»

17 червня, 2005 - 00:00

Черговий раунд російсько-українських переговорів із розмежування акваторії Азовського і Чорного морів, а також Керченської протоки розпочався вчора в Москві. У переговорах стосовно морської ділянки держкордону України та Росії сторони досі не змогли порозумітися. Каменем спотикання залишається Керч-Єнікальський канал, по якому Росія — всупереч позиції України та міжнародному праву — відмовляється провести лінію кордону. Особлива складність переговорів пояснюється ще й недавньою дипломатичною перестрілкою Києва та Москви у зв’язку з «морськими» переговорами.

Позиція України стосовно Керченської протоки полягає в тому, що має бути підтверджена існуюча в цій акваторії з часів колишнього СРСР лінія кордону. На початку червня в Москві висловили здивування у зв’язку з обвинуваченнями на адресу Росії з боку МЗС України в нібито неконструктивній позиції з питання розмежування морських просторів Азовського та Чорного морів, а також правового статусу Керченської протоки. 26 травня в повідомленні прес-служби МЗС України за підсумками переговорів Росія була звинувачена в практиці подвійних стандартів у контексті підписаного російсько-естонського договору про кордон.

«У дипломатичній практиці не заведено коментувати поточну роботу експертів, а тим паче давати некоректні оцінки позиції іншої сторони», — висловили своє зауваження у відповідь російські дипломати. Проте «дипломатична практика» подібного роду зобов’язань не передбачає. Українські дипломати наполягають, що давно відійшли від так званої таємної дипломатії...

Газета: