Шлях до Європи пролягає через внутрішні трансформації і зміни стандартів, а не через зміну векторів нашої зовнішньої політики. Жителі Ольгополя Чечельницького району Вінницької області давно почуваються європейцями, адже в центрі села є справжній куточок Європи. Коштом місцевої агрофірми створено сільський культурний центр: це прекрасні алеї з ліхтарями, фонтани, газони й клумби. Сюди приходить відпочивати сільська молодь, пенсіонери приводять онуків. Приїздять подивитись на таке диво й позаздрити ольгопільчанам жителі інших сіл.
Ініціатором створення такого культурного центру, як і багатьох інших проектів, є директор АФ «Ольгопіль» Павло Євгенович Каленич. Своїм невгамовним характером, потягом до прекрасного й навіть бунтарством він є близьким по духу до Олександра Пушкіна. В нього й народилась ідея відкрити в Ольгополі пам’ятник Пушкіну. Хоча виникла ця ідея теж не просто так. Кілька років тому в місцевій пресі з’явилася замітка: в архівах нібито знайшли вірш, написаний Олександром Пушкіним саме в Ольгополі. Автор твору не тільки звертається до селища «ай да Ольгополь» і називає його «скверным городишком», а й наводить подробиці подорожі: «Здесь ось кареты я сломал. Да сто рублей еще спустил в картишки». Відтак, селяни із впевненістю доводять, що 1822 року відомий російський класик не лише проїжджав, але й зупинявся в Ольгополі. Таким чином за втілення ідеї Павла Каленича та ще багатьох ольгопільчан у бронзі взявся відомий скульптор Микола Крижанівський.
«Назвімо ідею встановлення пам’ятника Пушкіну в Ольгополі нашим хорошим культурним розвитком», — говорить Павло Каленич. І справді, на високу духовну планку, яку запропонували ольгопільчани, рівняється і обласна влада. «Тепер, з відкриттям пам’ятника Пушкіну, нам виділили 2,5 млн. гривень на будівництво дороги між Ольгополем та Чечельником, і вже закінчують її прокладання», — розповідає Павло Євгенович.
17 липня на урочисте відкриття пам’ятника видатному класику чекають поважних гостей. Серед них — керівництво Вінницької області, а також Надзвичайний та Повноважний Посол РФ в Україні, радник президента РФ та спеціальний представник із питань економічної співпраці з країнами СНД Віктор Черномирдін («День» уже розповідав, як фотовиставка газети пов’язала російського дипломата, Олександра Пушкіна та вінничанина Павла Каленича — «Містичні зв’язки», «День» від 15 грудня 2009 року).
А після відкриття пам’ятника всі бажаючі зможуть відвідати персональну фотовиставку Бориса Корпусенка, який багато років плідно співпрацює з газетою «День» і є вихідцем з прекрасного села Ольгопіль.