Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перерозподіл «плюсів» ще не завершено

18 серпня, 2006 - 00:00

16 серпня 2006 року Печерський районний суд міста Києва задовольнив позов співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського до Олександра Роднянського про визнання права власності на частку в статутному фонді телекомпанії «Студія «1+1». Рішення мотивоване тим, що, за твердженнями І. Коломойського, червня 2005 року між ним та О. Роднянським була укладена усна угода купівлі-продажу частки в статутному фонді «Студії «1+1» у розмірі 7000 гривень (що становить 70% статутного фонду), за ціною 70 мільйонів доларів США. Утім, жодні письмові свідчення чи договори, які підтвердили б це, під час процесу не були надані. За повідомленням прес-служби телеканалу «Студія «1+1», незважаючи на те, що під час судових засідань адвокатами О. Роднянського зазначені твердження були цілковито спростовані достовірними доказами, суд визнав за І. Коломойським право власності на 70% статутного фонду телекомпанії.

«Це рішення є безпрецедентним за своїм цинізмом і відсутністю, на мій погляд, об’єктивного судового розгляду. Воно негативно позначиться на іміджі Української держави. Таке рішення шкодить інвестиційному клімату України й гальмуватиме її прагнення стати членом європейської співдружності. Якщо шляхом судових маніпуляцій, даванням умисно неправдивих свідчень відбирається в законних власників їхня власність, то це може свідчити лише про правове свавілля в державі», — коментує дане рішення один iз акціонерів телеканалу Борис Фуксман. У свою чергу, Олександр Роднянський убачає в цій справі наявність політичних мотивів. «Інакше важко пояснити таке активне мусування в пресі впродовж усього судового процесу різних чуток, які пов’язували можливу зміну власника з нібито підготовкою продажу телеканалу тим чи іншим політичним силам — БЮТу, Партії регіонів, а також деяким високопоставленим співробітникам Секретаріату Президента. У будь-якому випадку, не хотілося б повторення вже пережитого в нещодавньому минулому телеканалом «1+1» важкого періоду політичного тиску. Не можна знову допустити перетворення телеканалу з об’єктивного засобу масової інформації, яким він сьогодні, безперечно, є, на інструмент політичного впливу», — коментує ситуацію Роднянський.

Водночас, як повідомляє прес-служба телеканалу, вердикт Печерського суду — це всього лише рішення в першій судовій інстанції, яке не тягне за собою жодних юридичних наслідків, оскільки воно буде оскаржене в Апеляційному суді адвокатами О. Роднянського й телекомпанії «Студія 1+1», а також іншими засновниками «Студії 1+1» — Борисом Фуксманом та СМЕ (Сentral European Media Enterprises). Адже, як йдеться в заяві виконавчого директора СМЕ Майкла Герина, група СМЕ має довгостроковий договір з партнерами, згідно з яким СМЕ має право власності на 60% капіталу «Студії 1+1», а вони — на 40%. За його словами, Олександр Роднянський має право розпоряджатися долею власності СМЕ до завершення реструктуризації. «Відповідно, ми вважаємо, що ніхто не має законного права претендувати на 70% капіталу «Студії «1+1», — сказав Герин.

Газета: