Примітно, що Олександр Ткаченко, за всієї складності свого становища, коли «звучать крики про розпуск ВР, зміщення спікера і розвалюють фракцію СелПУ», виявився не таким згідливим, як сподівався Президент, котрий заявив, що «керівники ВР погодилися з пропозицією АП про проведення церемонії інавгурації у приміщенні Палацу «Україна». У відповідь на звинувачення в перевищенні повноважень глава парламенту твердо заявив, що «ніякої згоди керівництва ВР на проведення інавгурації в «Україні» не було».
Проте парламентарії дозволили втягнути себе в дискусію про традиційні й законні нюанси «коронації» Л.Кучми. На користь безпечнішого варіанту (з точки зору наслідків) висловилися Рух і «Реформи-Конгрес»: «У нас є традиції держави, які треба поважати. Тому важко зрозуміти, чому місцем для інавгурації вибрано зал, де виступають переважно московські клоуни...», — сказав із трибуни О.Ємець. Зате юрист Сергій Головатий був категоричним, стверджуючи, що є всі конституційні підстави для проведення урочистого засідання в залі парламенту.
«Я перед парламентом повинен складати присягу?» — щиро обурився Президент. — Я її перед українським народом повинен складати», очевидно, вбачаючи принципову різницю між власне народом і його представниками у ВР.
Але головна проблема, взагалі-то, полягає не в тому, де Президент набуде повноважень, а ХТО ухвалить рішення про проведення урочистого засідання. Важко не погодитися з думкою депутата Зварича про те, що якщо парламент буде йти на налигачі у Президента, котрий уже пише про те, що «засідання мусить пройти в ПК «Україна», то це може стати початком кінця парламентаризму в країні».
Але про серйозність саме такого розвитку подій сказав і сам Кучма у відповідь на повідомлення про «свавілля» ВР: «Парламент ще раз показав, що не готовий до конструктивної співпраці з главою держави. Це примушує мене думати над адекватними заходами, і вони будуть обов'язково». Деякі гарячі голови у ВР вже прогнозують розвиток подій 30 листопада за білоруським сценарієм: мовляв, прибулих на урочисте засідання парламентаріїв зустрінуть в буквальному розумінні «в багнети». Щоправда, Олександр Ємець вважає такий варіант неможливим. Найгірше, на його думку, що може бути, так це «прецедент, коли один із заступників О.Ткаченка проведе урочисте засідання в ПК «Україна». Але це можна зробити лише в тому випадку, якщо спікер його уповноважить, інакше вже буде порушення закону. Знов-таки, до присяги Президента приводить глава Конституційного суду, відомий як незалежна у своїй поведінці людина, і я не вірю, що він у цьому випадку піде на порушення законодавства. Є постанова ВР, і Президент зобов'язаний її виконати...».
Але як би не розвивалися події, вже зрозуміло одне: для початку нової війни парламенту з новообраним Президентом достатньо однієї «іскри».