Прогнози експертів стосовно того, що розкриття справи Гонгадзе «перекроїть вітчизняний політикум», починають справдовуватися. Першими занервували екс-аграрії. Нагадаємо, днями Олександр Мороз заявив, що використання плівок Мельниченка як доказу може зашкодити вельми впливовим політикам. Натяк стосувався і спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Тому новообраний заступник пана Литвина по партії Олег Зарубінський учора на прес- конференції запропонував свій варіант вирішення конфлікту: «Карти на стіл! Навіть якщо там п’ять тузів». На думку народного депутата, неприпустимо використовувати як метод шантажу окремі фрагменти плівок, треба оприлюднити всі записи майора. Народ, мовляв, повинен знати, «хто приходив до кабінету, коли та що говорив». Інакше «рівень амбіцій не відповідає рівню амуніції». «Штучне розкручення справи проти Народної партії» її члени вважають одним з елементів кампанії, спрямованої на дискредитацію партії та її лідера. Кадрові скандали навколо креатур аграріїв у Хмельницькій і Дніпропетровській областях — ланками того самого ланцюга. Проте відмовлятися від насилу отриманих квот народники не збираються. «Вважаємо, що маємо в резерві досить гідних кандидатур», — пояснив лідер фракції Ігор Єремеєв. Його колега депутат Мартиновський поскаржився: «Професіоналізм зараз немодний». Члени коаліції «Сила народу», мовляв, вельми ревниві, намагаються не допускати до управління на місцях (навіть у сільраді) нікого, крім безпосередніх учасників помаранчевої революції. «Якщо й надалі так піде, ставлення багатьох до тих подій кардинально зміниться», — резюмував пан Мартиновський.
Свою «відповідь Чемберлену» Олександр Мороз дав у тому ж місці — ложі преси Верховної Ради — менше ніж за годину. За його словами, претензії народників безпідставні. Соціалісти й не думали «копати» під спікера: «Я лише підтвердив необхідність приєднання плівок до справи, якщо це справді піде на користь. Але хіба це відкриття? Якби прокуратура за завданням колишньої влади навмисно не затягувала процес, усі відповіді стали б відомими вже давно. Дивно, що члени НП сприйняли це як особистий «наїзд». Заявляю офіційно: в разі постановки питання про заміну спікера я проголосую проти. Проводити ротацію в президії менше ніж за рік до виборів є недоцільним».
Розкручення сценарію «Мороз проти Литвина» головний соціаліст вважає надуманим: «За час перебування в парламенті конфліктів у нас ніколи не було».
Сам Володимир Литвин підтверджує, що відносини з лідером СПУ в нього «нормальні», «робочі», загрози з його боку спікер не відчуває. Інтерес у Литвина один: «дізнатися правду», і «викладення карт на стіл» він не побоюється, оскільки, «якби я відчував свою провину, мене б в Україні вже не було»...