Сьогодні віруючі люди всього світу, особливо католики і православні, стежать за ходом візиту Римського папи Бенедикта ХVI до Туреччини. Апогеєм візиту стала зустріч високого гостя з православним Патріархом Константинопольським Варфоломієм I, яка відбулася в Стамбулі (колишньому Константинополі). На цій зустрічі — зустрічі «Першого і Другого Риму», як назвали цю подію журналісти — Римський папа ще раз підтвердив своє неухильне бажання всіляко сприяти співпраці Католицької церкви з Православною. Після прибуття до Стамбула Бенедикт XVI брав участь у Божественній православній літургії, присвяченій дню апостола Андрія Первозванного — небесного заступника Константинополя і всіх Східних церков. Цього ж дня, 27 років тому, співслужив із Константинопольським патріархом у Стамбулі Римський папа Іван Павло II. Бенедикт ХVI зустрівся також із католикосом Месробом I Вірменської апостольської церкви та представниками Римсько-католицької церкви в Стамбулі.
Заплановано також, що Римський папа здійснить екскурсію історичним центром Стамбула — районом Султанахмет — і відвідає храм Святої Софії (зведений у VI сторіччі, пізніше перетворений на мечеть, а ще пізніше — на музей), а також знамениту Блакитну мечеть, яка створювалася під впливом архітектури св. Софії.
Як відомо, задовго до приїзду Римського понтифіка до Туреччини екстремістські релігійні кола цієї країни активно протестували проти його приїзду до мусульманської країни; не обійшлося без демонстрацій і погроз у бік Папи. Проте, як повідомляють ЗМІ, за два дні перебування гостя в країні стався «колосальний поворот» щодо глави Римсько- католицької церкви та його діяльності. Головною причиною стала поведінка гостя на землі Туреччині — дуже мудро спроектований візит. Так, турецька преса зі схваленням зустріла той факт, що перед богослужінням у Будиночку Діви Марії (на заході Туреччині) Бенедикт XVI вітав присутніх місцевих мешканців по-турецьки і навіть свою молитву завершив турецькою мовою: «Свята Діво Маріє, Матір Божа, помолися за нас». ЗМІ назвали цю ініціативу «прекрасним жестом понтифіка», вкрай позитивно оціненим турецькою громадськістю.
Ще більш істотним є те, що у вівторок Бенедикт XVI зробив вельми важливу для всієї Туреччини заяву — повідомив, що він повністю підтримує прагнення Анкари стати членом ЄС. Для громадян Туреччини дуже важливим було й те, що під час зустрічі з керівництвом держави високі персони зверталися до гостя, всупереч загальноприйнятому протоколу, зі словами «Ваше превосходительство!», а не «Ваша святосте!». Цим було ще раз підкреслено виключно світський (а не релігійний) характер візиту Бенедикта XVI. Другий день папського візиту було витримано в суворо римсько-католицькому дусі, хоча високий гість і ніс, в один важливий момент, прапор Туреччини на довгому держаку. Однак сказав: «Народ не повинен діставати свої мечі проти іншого народу», не пояснивши проте, які народи мав на увазі.
Хоч як би там було, оглядачі одностайні в тому, що своєю присутністю Римський папа Бенедикт ХVI не лише значно підносить статус Константинопольського патріарха в очах туркiв, але й сприяє державним планам уряду Туреччини.