В ніч на 9 грудня 2004 року на шахті «Пiвденнодонбаська» №1 у Донецькій області сталася аварія, під час якої постраждали люди. Підступний вибух підземної стихії відбувся тоді, коли в лаві знаходився 31 гірник. Один iз них загинув, інших було виведено на поверхню.
Створена і працює урядова комісія, яка вивчає причини аварії, та впроваджує комплекс заходів щодо ліквідації її наслідків, організує надання допомоги постраждалим гірникам та їхнiм сім’ям.
Прем’єр-міністр України, кандидат у президенти України Віктор Янукович висловив глибокі співчуття гірникам, постраждалим під час аварії на шахті «Пiвденнодонбаська» №1 та членам їх сімей, побажав найскорішого та повного одужання тим, хто зараз знаходиться у лікарні. Він підкреслив, що буде зроблено все, щоб надати необхідну допомогу постраждалим гірникам, підтримати їхнi сім’ї.
«Така кількість хворих — для нас велике навантаження, але я можу відзначити, що всі потерпілі шахтарі забезпечені всім необхідним. Ми маємо всі потрібні медикаменти, перев’язочні матеріали, апаратуру й обладнання. У нас є великий досвід лікування таких хворих», — так охарактеризував ситуацію в опіковому центрі, в якому зараз перебувають 19 гірників, котрі потерпіли внаслідок аварії на шахті «Південнодонбаська № 1», директор Інституту невідкладної та відновної хірургії Владислав Гринь.
З його слів, пацієнтів привозили до центру сьогодні (9 грудня) вночі протягом 7 годин — в міру витягання їх на поверхню. Зараз лише 6 із них перебувають у стані середньої важкості, інші, на жаль, потрапили до центру з набагато сильнішими травмами. Так, 9 чоловік перебувають у важкому стані, 4 — в надто важкому, причому 2 з них — у критичному. Усі потерпілі госпіталізовані з опіками різного ступеня важкості, опіками верхніх дихальних шляхів, а також різними переломами.
Зі слів завідувача відділення термічних уражень і пластичної хірургії, завкафедри комбустіології та пластичної хірургії ДонДМУ, доктора медичних наук, професора Еміля Фісталя, в опіковому центрі працюють лікарі буквально всіх спеціальностей, адже травми пацієнтів у більшості своїй комплексні. Е. Фісталь повідомив також, що опіковий центр оснащений унікальним діагностичним обладнанням й апаратурою, що дозволяє застосовувати новітні технології в лікуванні таких хворих. Так, у цьому випадку для лікування опіків використовуватимуть технологію клітинно-тканинного культивування — так званого вирощування шкіри, коли спеціально вирощені клітини пересаджують на обпалені місця. Зі слів фахівців, ця технологія поки що єдина в Україні, а лабораторія, що дозволяє вирощувати клітини шкіри, практично одна в усій Європі. Саме тому лікарі вбачають серйозні оптимістичні перспективи в лікуванні таких хворих.