Олег Наливайко очолив Державний комітет телебачення та радіомовлення місяць тому — 14 вересня. Рішення про це призначення Кабінет Міністрів України ухвалив 9 вересня. До роботи у державній структурі Олег Наливайко очолював комерційні медійні структури — інформаційне агентство УНІАН (2002 — 2009 рр.) та холдинг «Главред-Медіа» (2007 — 2009 рр.).
Одразу по призначенні Олега Наливайка Держкомтелерадіо знову заговорив про ідею «Каналу територіальних громад», яка полягає у реформуванні обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК) шляхом створення єдиної телевізійної мережі. Хоча задум цей, по суті, не є новим і почав упроваджуватися ще за часів, коли Держкомтелерадіо очолював Іван Чиж (2003 — 2006 рр.), він одразу ж наразився на критику. До того ж, не на будь-чию — а глави держави Віктора Ющенка, який назвав план реформування ОДТРК «замахом на свободу слова». «Канал територіальних громад» із редакцією в Києві з ваших частот — це чудова модель на два-три місяці взяти в ручне управління територію, простір і, найголовніше, журналіста», — сказав Президент керівникам ОДТРК і паралельно звернувся до Генерального прокурора України з проханням забезпечити ретельний моніторинг ситуації навколо проекту. Олег Наливайко, у свою чергу, ці звинувачення відкидає, пояснюючи необхідність впровадження КТГ економічною доцільністю та покращанням якості національної телепродукції.
З огляду на цей малоконструктивний діалог вищих державних органів, очевидно, що інформаційний простір держави (хоч би хто очолював Держкомтелерадіо) є заручником політики. Принципові питання щодо роздержавлення державних комунальних ЗМІ, суспільного мовлення та переходу на цифровий формат уже вкотре «заморожуються». Вони не на часі — знову переконують нас, посилаючись на складний виборчий рік. А коли ж прийде їхній час? Запитання риторичне.
По суті, у залежність від політичних контекстів чи то підтекстів потрапляє інформаційна безпека держави в цілому. З наближенням найдемократичнішої з усіх процедур — виборів — наша держава вкупі з нашою демократією стають абсолютно беззахисними, адже під політичні спекуляції підпадає абсолютно все — починаючи від соціальних стандартів і закінчуючи власне інформаційною безпекою. А оскільки у виборчому процесі ми перебуваємо, можна сказати, перманентно... чи варто говорити, що це є неприпустимим?
Передусім — про питання інформаційної безпеки держави «День» поговорив із новопризначеним в.о. голови Держкомтелерадіо Олегом НАЛИВАЙКОМ.