Відновивши контроль над «проблемним» (з погляду участі держстуктур у прийнятті рішень) Центральним гірничо-збагачувальним комбінатом, представники держави заявили про нову концепцію управління великими пакетами акцій. Головну роль нині відводять переговорному процесу і пошуку компромісу між інтересами держави і великих акціонерів. На прес- конференції у Фонді держмайна перший заступник глави Фонду Євген Григоренко визначив головним критерієм добору партнерів держави «зацікавленість у прозорій роботі підприємства» (уточнивши неприпустимість «підтримки тих, хто краде, тих, хто приховує доходи»). На думку представників державної акціонерної компанії «Укррудпром» (основний акціонер комбінату) та ФДМ, ЦГЗК — успішна «проба сил» нової політики. Держчиновники висловили готовність поширити експеримент на інші підприємства гірничо-металургійного комплексу.
Показниками успішності компромісу на ЦГЗК стали результати зборів акціонерів ВАТ 28 жовтня. Участь у зборах взяли власники майже 70% статутного фонду підприємства, зокрема представники ДАК «Укррудпром» (50%+1 акція) та ЗАТ «Систем Кепітел Менеджмент» (близько 12 %). Акціонери віддали державі три з п’яти місць у наглядовій раді ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (додатково визначено кворум у три члени ради) та два з трьох місць у ревізійній комісії. Головою наглядової ради ЦГЗК обрали заступника глави Мінпромполітики, голову наглядової ради «Укррудпрому» Анатолія Федяєва. Держава також наполягла на створенні поста генерального директора гірничо-збагачувального комбінату (замість правління), щоб персоніфікувати відповідальність і полегшити управління.
Новообраний гендиректор ЦГЗКу Олександр Вілкул у розмові з журналістами підтвердив сподівання держчиновників стосовно майбутньої політики підприємства (останні категоричні щодо переорієнтації комбінату на внутрішній ринок). Гендиректор комбінату вважає за необхідне припинити продаж продукції на експорт через офшорні фірми, що дозволить забезпечити стабільне постачання українських металургійних підприємств сировиною і підвищити прибутковість комбінату (оскільки внутрішні ціни на продукцію ГЗК вищі за ціни на зовнішніх ринках). Держава вітає подібні ініціативи, оскільки вони сприяють реалізації «вищої мети» — затвердження балансу всіх підприємств ГМК у плані доступності ресурсів і доходності виробників. Олександр Вілкул також відзначає гостру потребу виявити проблеми підприємства і знайти ресурси для подальшого розвитку виробництва. «Я розумію, яка на мені лежить відповідальність, я розумію, що за мною вісім тисяч трудового колективу, і працюватиму, насамперед, на благо людей, міста, ГЗКу та держави», — заявив новий керівник комбінату стосовно власного вступу на посаду. «Наступного року дивіденди будуть удесятеро більшими», — резюмував у бесіді з журналістами після зборів акціонерів у Києві голова ФДМ Михайло Чечетов.
Збори акціонерів вирішили ще одну давно назрілу проблему — ухвалили рішення про зміну реєстратора (раніше ним був «ПриватБанк»). Тільки цього року було зірвано дві спроби провести збори: 20 березня 2003 р. («ПриватБанк» не забезпечив інформаційну й організаційну підготовку їх проведення) та 29 квітня 2003 р. (через отримання банком судової заборони на видачу реєстру).
Проте 28 жовтня вирішено не всі проблемні моменти діяльності ЦГЗК. Зокрема, не вирішили питання про акції компанії «Систем Кепітел Менеджмент» (що виникло, до речі, багато в чому завдяки «незалежній» позиції реєстратора). СКМ де-юре володіє пакетом у 12,86+25% акцій, проте де-факто право власності компанії на 25-відсотковий пакет акцій не відображене в реєстрі підприємства через відмову реєстратора внести відповідні зміни. Проте і ця суперечка, судячи з усього, вже наближається до завершення. Минулого тижня, як повідомляє інтернет-видання «Контекст» (www.context-ua.com), стало відомо, що експертиза, проведена прокуратурою, підтвердила фальсифікацію підпису на передавальному розпорядженні, на підставі якого 25% акцій ЦГЗК було оформлено не на СКМ, а на іншого покупця. Таким чином, у СКМ з’явилися реальні шанси повернути собі чверть акцій ЦГЗК.