Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мета — цивілізаційний ренесанс України

20 липня, 2004 - 00:00

Електоральну «скарбничку» кандидата Віктора Януковича поповнили активісти транспортної галузі. Минулої суботи у Києві відбувся перший з’їзд партії «Відродження», очолюваної міністром транспорту Георгієм Кірпою. Понад тисячу делегатів одноголосно вирішили підтримати на президентських виборах кандидатуру діючого прем’єра.

Перша «чарка» вийшла ніяк не колом: політфорум транспортників виявився найбільш видовищним і масовим з усіх, які проходили останніми двома тижнями. Величезний зал Жовтневого палацу був заповненим вщерть, були порожніми лише гальорка та дві президентські ложі. Регіональних партійців підвозили прямо з вокзалу, довга черга автобусів тяглася від Нацбанку до самого Хрещатика. Зустрічали — юні вихованці творчих «залізничних» колективів, екіпіровані футболками та прапорцями з символікою «Відродження», які бадьоро вигукували привітання. Їм вторив дитячий оркестр, а «група підтримки» танцювала на подіумі, встановленому на площі перед палацом. Над самою площею майоріли партійні знамена. Після закінчення з’їзду — концерт. Окраса програми — «золотий голос України», пані Повалій, яка несподівано виявила у лідера партії, окрім інших, ще два таланти — танцювальний та вокальний. (На фото)

Однак повернімося до початку. Першим про необхідність підтримати Віктора Януковича заявив сам Георгій Кірпа. Пославшись на власний досвід роботи в Кабміні при трьох останніх прем’єрах, лідер партії резюмував: «Янукович — людина, яка потрібна сьогодні Україні». Крім особистих симпатій, аргументом «за» стали також «хазяйновитість та заповзятливість» діючого глави уряду. Як приклад наводили успіхи уряду в цілому і Донецької області зокрема.

Крім внеску до перемоги «єдиного кандидата», на з’їзді також обговорювалися перспективи партбудівництва і завдання на найближчий час. Стратегічна мета — 2006-й рік, досягнення максимального представництва в органах влади всіх рівнів. Для формування авторитету «Відродження» Георгій Миколайович прямо з трибуни запропонував створювати загони партійних агітаторів. Він також висловив упевненість, що при належному якісному і кількісному складі буде простіше реалізувати глобальну мету — «відродження цивілізаційних перспектив України». Заради чого, мовляв, усе й затівається.

У авангарді нової політичної сили багато рядових трудівників — касирів, начальників станцій, ветеранів залізниці тощо. Що ж до «пізнаваних» облич, то перший партійний квиток (до речі, прямо на з’їзді) отримав Анатолій Франчук. Другий дістався народному депутату Юрію Круку (фракція НДП-ПППУ). Більше публічних політиків у партактиві помічено не було. Звідси висновок: першу п’ятірку майбутнього виборчого списку ще не сформовано, і у амбіційних, але безпартійних товаришів є всі шанси її поповнити.

Сам Георгій Миколайович з пресою спілкуватися не побажав, однак у короткому ексклюзивному коментарі «Дню» відзначив, що «Відродження» неодмінно приєднається до передвиборної коаліції демократичних сил «Разом заради майбутнього» і працюватиме «на перемогу» «безкорисливо», а «не за обіцяні після неї дивіденди».

За результатами першого з’їзду гадати про форму участі партії в найближчих парламентських виборах передчасно. Однак сам факт такої участі сумніву не підлягає. Фахівці досить скептично оцінюють перспективи «вузькопрофільних» політсил, до яких відноситься й «Відродження». Однак його «отці-засновники» запевняють, що партія розширятиметься, а транспортники складатимуть лише основу. Втім, навіть такої «основи», за умови її згуртованості, цілком достатньо для подолання горезвісного 3%-го бар’єра. Нагадаємо, що на сьогодні в транспортній галузі зайнято понад мільйон осіб. Головна інтрига в тому, чи ризикне Георгій Кірпа брати участь у гонці- 2006 самостійно чи блокуватиметься з однодумцями. Тут також багато залежить від кількості партійців та «співчуваючих», а темп задано непоганий: за півтора місяці, які пройшли з моменту створення «Відродження», створено три тисячі партійних осередків та 618 повноцінних організацій у всіх регіонах.

Ксенія ВАСИЛЕНКО
Газета: 
Рубрика: