«Львів’яни не уявляють себе без України, а Україну — без Європи»
Представники львівської еліти заявляють, що висловлювання деяких політиків ізолюють львів’ян від решти України, повідомляє «Українська правда». Про це сказано в заяві Унівської групи, до якої входять науковці, підприємці та діячі культури. «Зусиллями влади у Києві та нерозсудливих місцевих політиків Львів зводиться до статусу «обложеної фортеці», відрізаної як від Сходу, так і від Заходу», — коментують вони. «Свідомо чи несвідомо, недавні висловлювання Ірини Фаріон та Юрія Михальчишина (місцевих керівників ВО «Свобода») ізолюють Львів від решти України та перекреслюють її європейський вибір, а тим самим сприяють її втягненню у світ «регульованої демократії» і «русского мира», — йдеться у заяві. Представники групи зазначили, що «львів’яни не уявляють себе без України, а Україну — без Європи». «Як місто, що увібрало у себе надбання відразу декількох європейських культур і синтезувало їх у сучасну українську, Львів органічно вписує Україну в сучасний європейський простір. А ключовими для цього простору є поняття компромісу інтересів, але не цінностей, діалогу, але не популізму, круглого столу, але не закулісних домовленостей», — заявили вони. Тому, на їхню думку, Львів має впливати на своїх співвітчизників «силою своїх переконань і твердістю громадянських і духовних постав, а не погрозами перейти Дніпро у складі вигаданої армії». «В історії немає жодного випадку, коли розпалювання суспільної ворожнечі, пропагування нетерпимості та насильства приносило б користь країнам, містам, спільнотам», — сказано у заяві. Представники групи закликають мешканців Львова «продемонструвати розсудливість і не дозволити агресивним заявам впливати на свою позицію та спосіб мислення». Унівська група — це вільне зібрання львів’ян, серед яких — Ярослав Грицак, Ярослав Рущишин, Євген Глібовицький, Мирослав Маринович, Олександр Фільц та інші.
Україна й Росія взяли паузу в суперечці про власність колишнього СРСР
Україна й Російська Федерація призупинили переговори про спірну власність Радянського Союзу за кордоном. Про це сказав посол України в Росії Володимир Єльченко у вівторок на прес-конференції в Москві, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ». «Переговори щодо власності останнім часом призупинилися. Вся справа в тому, що обидві сторони дійшли до своїх крайніх позицій і, не знайшовши спільної мови, ми для себе зробили висновок (думаю, такий же висновок зробила російська сторона), що потрібно взяти паузу й подумати, що далі робити з цим питанням», — сказав Єльченко. Він зазначив, що деякі переговорні позиції втратили свою актуальність, наприклад, деякі об’єкти власності, які РФ готова була передати Україні в країнах Африки. За словами Єльченка, також необхідно оновити двосторонню угоду, яка регулює діяльність дипломатичних представництв, що дозволить поліпшити їхню роботу. Посол зазначив, що експерти не припиняли контактувати, але протягом минулого року переговори з цього питання не велися. «Ми до цієї теми повернемося, коли зрозуміємо, що сторони напрацювали нові підходи», — сказав дипломат. 18 травня 2010 року керуючий справами президента РФ Володимир Кожин висловив надію, що Україна погодиться на передачу Росії всієї власності колишнього СРСР за кордоном. 25 травня 2010 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна не визнає претензій Росії на отримання всієї власності колишнього СРСР за кордоном.
Екс-адвокат Пукача: вбивство Гонгадзе було замовним
Колишній адвокат Олексія Пукача Олег Мусієнко упевнений, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе було замовлено. Він повідомив газеті «Комерсант-Україна», що має інформацію про те, хто насправді може стояти за вбивством Георгія Гонгадзе. Але прямо назвати цю людину адвокат, відсторонений від справи восени минулого року на прохання Пукача, поки не наважується. За словами Мусієнка, документи й аудіозаписи, частина з яких містить елементи державної таємниці, перебувають у одного з його нинішніх підзахисних, колишнього співробітника МВС, обвинувачуваного зараз за іншою кримінальною справою. «Він (джерело адвоката) був наближений до покійного міністра внутрішніх справ (Юрія Кравченка) і готував для нього аналітичні документи», — зазначив адвокат. Єдине, що зміг розповісти Мусієнко, — це те, що «до числа замовників даного злочину належить людина, яка в 1999—2000 роках перебувала в вищих ешелонах влади і була одним із кандидатів у президенти». Також Олег Мусієнко сказав, що Олексій Пукач намагається переконати слідство в тому, що вбивати журналіста Георгія Гонгадзе він не хотів, хоча й не заперечує факт отримання «злочинного наказу». Мусієнко заявив, що Пукач подавав клопотання про проведення очної ставки між ним і раніше засудженими за вбивство журналіста колишніми співробітниками МВС Олександром Поповичем, Валерієм Костенком і Миколою Протасовим. «Пукач стверджує, що попередньої змови між ним і його підлеглими не було, що він не хотів убивати Гонгадзе, а просто хотів привести його в несвідомий стан. Але стався, як то кажуть, нещасний випадок», — сказав Мусієнко.
Запорізька облрада «рятує Україну і світ» в той час як комунальні тарифи в області перевищують столичні
Нещодавно Запорізька обласна рада, схвильована заявою львівського колеги, зробленою ним під час «бандерівської» сесії, скликала свою позачергову сесію та прийняла звернення щодо «дій окремих політичних сил, спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Україні». Проте документ вийшов настільки жорстким, що навряд чи він сприятиме зростанню взаєморозуміння в українському суспільстві та згладжуванню протиріч.
За словами Михайла Гуйтура, депутата облради, котрий не підтримав це звернення, сесії спочатку пропонувався ще більш радикальний варіант, спрямований проти націоналістичних організацій. І тільки в ході обговорення його було пом’якшено. В той же час пан Гуйтур вважає, що задеклароване в зверненні неприйняття терористичних методів боротьби є позитивним моментом. Одночасно депутат вважає, що існування загрози розколу вимагає від усіх виваженості та витримки.
Зважаючи на те, що проти звернення проголосували всього чотири депутати, цей документ як зразок мислення більшості в запорізькій облраді заслуговує на увагу. Тим більше, що документ скромно адресований до «українського народу». Здається, що ми зможемо дочекатись того моменту, що наступний свій доленосний документ запорізькі обранці адресують «місту та світу», як це робили римські сенатори.
Вістря своєї заяви вони направили проти сил, «спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Україні». Дії своїх західноукраїнських колег назвали провокацією. Зазначили, що це може перейти в терористичні акти. Накинулися на ворогів, котрі заважають коаліції та Президенту «створити умови для виходу держави з прірви». Правда, цим зробили сумнівну послугу пану Януковичу: що ж це за Президент, котрий за рік свого правління не вивів країну з прірви, а лише «створює умови»?
Потім запорізькі депутати кинулись рятувати Європу від активізації українських «відверто неонацистських організацій, діяльність яких... суперечить чинному законодавству». Цими словами вони копнули свого однопартійця — міністра юстиції та керівника СБУ. Перший, якщо такі організації-порушниці були, мав зняти їх з реєстрації, припинивши їхню діяльність. А функціонування нелегальних неонацистських організацій мала не допустити СБУ. Якщо ж запорізькі депутати мали на увазі українські патріотичні організації, то лише провокатор чи повний невіглас може сплутати націоналістів з нацистами.
На жаль, навряд чи принесе користь і це звернення. Як і інші політичні демарші запорізької облради, до яких так схильна її більшість, котру складають депутати від Партії регіонів. Чи не більше б користі було, якби вони сконцентрувалися на вирішенні господарських проблем регіону. А то поки вони вирішують політичні питання, вартість оплати за тепло в Запоріжжі ледь не удвічі вища, ніж у Києві! Після останнього підвищення тарифів на комунальні послуги кияни платитимуть за опалення по 2,91 гривні за квадратний метр, а запоріжці — по 4,5 гривні, та ще й на додаток по 1,02 гривні абонплати. Те ж з кожного квадратного метра житла! І така кричуща диспропорція існувала й раніше. А в деяких райцентрах області тарифи за опалення ще більші. Може, все таки краще депутатам займатись саме цим? Повідомляє Віктор ЗНАЧКО, Запоріжжя.