Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

23 червня, 2005 - 00:00

Міжнародна спілка журналістів: знайдіть замовників убивства Гонгадзе

Міжнародна громадськість не вважатиме справу Гонгадзе розкритою, поки не будуть названі відповідальні за фальсифікацію розслідування, повідомляє imi.org.ua. Міжнародні організації — Національна спілка журналістів Великої Британії та Ірландії (НУЖ) та Інститут масової інформації (ІМІ) звернулися до генерального прокурора України Святослава Піскуна з відкритим листом, у якому висловлюють занепокоєння тим, що під час розслідування справи вбивства Георгія Гонгадзе прокуратура не виявляє інтересу до тих відповідальних і доступних для слідчих дій осіб, які впродовж останніх майже п’яти років або виявляли злочинну недбалість, або свідомо зволікали з розслідуванням справи Гонгадзе. «Вже до кінця липня генпрокурор Святослав Піскун обіцяє передати до суду справу Гонгадзе, — зазначається в заяві. — Дуже мало шансів, щоб за цей час слідство зібрало повну доказову базу щодо замовників злочину та передало їх до суду. Тим більше непокоїть, що досі не було відомо про допити та свідчення осіб стосовно спроб фальсифікації справи та затягування розслідування, що також є злочином. Складається враження, що генеральний прокурор Святослав Піскун, спираючись на формальну норму українського законодавства про те, що справа може вважатись розкритою, якщо виявлені лише виконавці злочину, може дозволити собі не допитати своїх попередників Михайла Потебенька та Геннадія Васильєва, котрі, не виключено, володіють потрібною слідству інформацією про замовників вбивства журналіста».

«Ми переконані, що міжнародна громадськість не вважатиме розслідування вбивства Гонгадзе завершеним доти, доки не будуть названі замовники убивства та ті, хто намагався фальсифікувати або загальмувати хід розслідування, а також допоки слідство не дасть відповіді на всі питання щодо мотивації всіх фігурантів цієї справи», — пишуть автори звернення.

Заступник генерального прокурора України Віктор Шокін у інтерв’ю одному з київських видань заявив: «плівки Мельниченка» свідчать, що «була команда вбити Георгія Гонгадзе», тобто ні про який «ексцес виконавців» не йдеться. Водночас не можна, за словами заступника генпрокурора, говорити про те, що замовником убивства був екс-президент Леонід Кучма.

Як повідомлялося, у вівторок Апеляційний суд Києва продовжив до 14 вересня 2005 року утримування під вартою звинувачених у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе Миколи Протасова і Валерія Костенка.

Сумісників «затаврували»

Фракція Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) вимагає ухвалити закон про особливості звільнення депутатів- сумісників з органів виконавчої влади у разі порушення ними заборони на суміщення посад, а також постанову про припинення виплат депутатам-сумісникам. Про це заявив учора з парламентської трибуни член фракції СДПУ(О) Ігор Шурма. Депутат наголосив, що проблема сумісників не вирішується вже протягом півроку. «Фракція СДПУ(О) заявляє, що проблема сумісництва є цинічною демонстрацією нешанобливого ставлення до законів», — сказав виступаючий. Він нагадав, що фракція підготувала законопроект про особливості звільнення з посади депутатів-сумісників і наполягає на його ухвалі. Крім того, фракція зареєструвала в парламенті проект постанови про припинення виплат депутатам-сумісникам. За словами І. Шурми, депутати-сумісники написали заяви про відпустку і на отримання відпускних грошей.

Члени фракції Компартії в свою чергу розвісили в сесійній залі плакат з наклеєними на ньому фотографіями всіх керівників міністерств і відомств, що не склали з себе депутатських повноважень, і написом «Вони — сумісники, злісні порушники Конституції України».

До ЄС — через реформу чиновництва

У Києві пройшла Міжнародна конференція «Реформа державної служби — розбудова адміністративної спроможності до членства у Європейському Союзі», ініціаторами якої виступили уряд та Світовий банк. У форумі взяли участь урядовці, народні депутати України, представники Секретаріату Президента України, Головного управління держслужби України, неурядових організацій, керівники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також Надзвичайні і Повноважні Посли та вищі державні службовці країн-членів ЄС та Канади, експерти Світового банку, ООН та SIGMA/OECD.

Міжнародна конференція — один із важливих заходів у рамках громадського обговорення проекту нового закону України «Про державну службу», розроблення якого передбачено зокрема Планом дій Україна — ЄС та Програмою діяльності Кабінету Міністрів України «Назустріч людям». У новому проекті пропонується передбачити чітке розмежування політичних діячів і державних службовців; відкритий конкурс на всі посади державних службовців; нові основні принципи оплати праці та пенсійного забезпечення держслужбовців, які дозволять подолати сьогоднішню дискримінацію і непрозорість; побудову системи для забезпечення реальної відповідальності чиновників тощо.

Досвід реформування держслужби балтійських країн та Республіки Польща на конференції представили директор Державної канцелярії Латвійської Республіки Гунта Вейсмане та голова цивільної служби Республіки Польща Ян Паства. Серед виступаючих були також один із найбільш відомих у світі експертів з питань адміністративної реформи, колишній постійний секретар Кабінету міністрів та голови державної служби Великої Британії Сер Робін Маунтфілд, начальник Головного управління державної служби Тимофій Мотренко та інші.

За результатами конференції прийнято рекомендації урядові України та Звернення до державних службовців України, повідомили «День» у прес-службі Головдержслужби України.

Газета: 
Рубрика: