Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Старі пісні про Тимошенко

Сергій МІЩЕНКО: «...Такими діями вони нам роблять послугу»
13 травня, 2010 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Як з’ясувалося, побоювання опозиції були марними — під час приїзду президента РФ Дмитра Медведєва авіапром і енергетику не здаватимуть. Віце-прем’єр Андрій Клюєв із парламентської трибуни пояснив, що Янукович просто фізично не встигне цього зробити. «Щодо сфери енергетики, то ці угоди відпрацьовуються, і вони не підписуватимуться 17—18 травня», — зауважив він. Готуються лише п’ять документів про співробітництво досить нешкідливого характеру. Зокрема, вже розроблений проект угоди між Україною та РФ про демаркацію російсько-українського кордону. Щоправда, текстів угод уряд так і не надав. Мовляв, документи ще до кінця не оброблені.

Утім, головним ньюсмейкером учорашнього дня став зовсім не Андрій Петрович, а Юлія Володимирівна. Генпрокуратура реанімувала стару справу ще часів Кучми про спробу дачі хабара суддям Верховного Суду за звільнення з-під варти родичів Тимошенко. Вчора їй вручили повістку на 17 травня.

— Вони запрошують мене наступного понеділка для обрання запобіжного заходу, а це або підписка про невиїзд, або арешт, і для допиту як підозрюваної, — заявила Юлія Тимошенко на сходинках Головного слідчого управління Генпрокуратури. — Коли я отримала цю повістку, то зрозуміла, що таким чином мене хочуть зупинити й робити в країні все, що захочуть, без опору опозиції.

Регіонали в Раді вчора вимушені були виправдовуватися. Мовляв, це зовсім не політичні репресії, ця атака на Тимошенко «не на користь Президента Віктора Януковича».

І справді, Юлія Володимирівна отримала чудовий майданчик для агітації — тендітна жінка на сходинках прокуратури. Складається враження, що Генпрокурор Медведько задався метою підвищити рейтинг БЮТ. Депутати з НУ-НС у курилці навіть жартували, що Тимошенко не інакше як заплатила Генпрокурору. Примітно, що бютівці також вважають, що ця повістка — манна, що сама впала з небес.

— Чим більше буде репресій, тим більше зростатиме рейтинг, — козирився в розмові з «Днем» бютівець Сергій Міщенко. — Для опозиції найстрашніше — це забуття. Коли нічого не відбувається, немає жодних інформаційних приводів, коли ігнорують — це смерть для опозиції. А тут влада сама створює приводи.

— А реальної «посадки» не боїтеся?

— Тоді рейтинг ще більший буде.

— Тобто п’ять років у в’язниці, а потім — у Президенти? В Ходорковського в Росії не вийшло.

— Ми ж не Росія. Вони не враховують специфіки України. Такими діями вони нам роблять послугу. Якщо дійде до в’язниці, то, грубо кажучи, буде повстання народу. І ми це ініціюватимемо.

— А ви бачите потенціал для такого повстання? У вівторок прийшло дуже мало людей.

— А мало бути в кілька разів більше.

— Не пустили?

— Звичайно, не пустили. У мене в Бориспільському районі (їхати зовсім небагато) зупинили автобус біля Червоного Хутора. У вівторок переважно стояли кияни. Людей мало бути в десятки разів більше! А як чернігівців зупинили! Просто підійшли й зняли номери. Як їм без номерів їхати? Коли мітинг закінчився, команду дали, відразу номер прикрутили й відправили назад до Чернігова. Помітингували — до побачення.

— Виходить, повертаються часи Кучми?

— Ще гірше! Не було такого масштабу. Міліція на наших очах намети Партії регіонів встановлювала! Ви можете собі уявити, щоб при Луценку міліція наші намети встановлювала? Це просто маячня.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: