Чи варто казати, що подібного перебігу подій прихильники Миколи Швеця не чекали. Ще в жовтні минулого року, після того, як сесія облради призначила на 31 грудня позачергові вибори в Синельниковському районі, кандидатуру губернатора висунули не тільки численні збори сільських трудівників, але й конференції двох партій — НДП і «Демсоюзу». Здавалося б, за такої солідної підтримки все пройде «як по маслу». Але ні. До судів, оскаржуючи терміни виборів, звернулися тоді представники СДПУ (о) і комуністи. Позов останніх судді визнали обгрунтованим, виборчу колісницю губернатора було зупинено на повному ходу, а облрада перенесла вибори на 25 березня цього року. Друга спроба команди М.Швеця виявилася більш результативною: за наявності 94% виборців, 88,6% із них віддали перевагу губернатору. Без особливих зволікань облвиборчком не тільки визнав результати виборів, на які було багато нарікань з боку спостерігачів і кандидатів, але й зареєстрував як депутата главу облдержадміністрації. І це попри те, що останній не поспішав виконувати письмову обіцянку залишити після перемоги на виборах усі несумісні з депутатським мандатом посади.
Поспішністю членів виборчкому скористалися комуністи, які знову звернулися до Кіровського райсуду Дніпропетровська, вказуючи при цьому на незаконність реєстрації та поєднання депутатських і губернаторських повноважень. Присудження представникам Феміди, очевидно, далося не легко, бо і обком КПУ, і «зацікавлена сторона» в особі представника М.Швеця — юриста Ольги Лукманової апелювали до української Конституції, законів та рішень Конституційного суду. Перші наполягали на дотриманні принципу розподілу влади, друга — на праві громадянина Швеца — обирати і бути обраним. У результаті двомісячних сперечань суддя Анатолій Журавльов ухвалив сміливе і майже безпрецедентне для Дніпропетровщини рішення про недійсність реєстрації губернатора як депутата облради. Подальші рішення апеляційного суду та облвиборчкому поки залишаються без коментарів з боку виконавчої влади. Щоправда, юрист О.Лукманова ще не виключає можливості подання касаційної скарги до Верховного суду України.
Тим часом опоненти губернатора не без зловтіхи святкують перемогу. Скориставшись необережним висловлюванням одного з прибічників М.Швеця про те, що комуністи буцімто прагнуть залишити Миколу Антоновича «без роботи і шматка хліба», друкований орган обкому КПУ — газета «Правда Приднепровья» оголосила про створення... благодійного фонду допомоги губернатору. Втім, констатує друковане видання в публiкацiї «Подайте колишньому депутату...», «ми з гіркотою повинні повідомити, що широка громадськість виявила черствість і байдужість до долі земляка. Незважаючи на понад 88-відсотковий рейтинг М.Швеця, ні до благодійного фонду, ні до редакції для нього не надійшло ані копійки...»