«Українські Збройні сили вступили в етап розвитку, коли їхню структуру та чисельність належить привести у відповідність до потреб і можливостей нашої держави». З таких слів перший заступник міністра оборони України Валентина Гошовська розпочала свій виступ на «круглому столі» «Соціальний захист військовослужбовців, які заплановані до звільнення в запас у зв’язку зі скороченням Збройних сил». Співорганізаторами «круглого столу», який відбувся в приміщенні Київського міського центру зайнятості, виступили Міністерство оборони, Міністерство праці та соціальної політики та Державний центр зайнятості. Перед початком заходу співробітники міського центру ознайомили його учасників — переважно старших офіцерів Міноборони, які відповідають за кадрову роботу — із специфікою діяльності державної системи зайнятості в Україні. Оскільки, згідно з указом Президента України, в 2004 році чисельність української армії скоротиться на 29,1 тис. військовослужбовців, цілком природно, що люди в погонах не приховували свого інтересу. Валентина Гошовська запевнила присутніх, що визначена міністром оборони України Євгеном Марчуком позиція відомства залишається незмінною: скорочення особового складу має відбуватися виключно за умов вирішення соціальних проблем військовослужбовців, які звільняються, серед них — проблеми працевлаштування. «Реформування Збройних сил — всенародна справа. Доля військовослужбовця — доля всієї держави. Ми використаємо всі ще не задіяні резерви, аж до міжнародних програм, аби жоден iз військовослужбовців, які будуть, згідно з законом, звільнені, не виявився забутим», — сказала пані Гошовська. При цьому, за її словами, зміни в структурі та чисельності ЗС розпочнуться тільки після ухвалення Верховною Радою відповідного законопроекту, вже розробленого та поданого в парламент.
За словами заступника міністра, було б помилкою сподіватися, що з працевлаштуванням військовослужбовців не буде ніяких проблем. «При зміні роботи в усіх людей бувають проблеми, зокрема — з індивідуальною психологічною адаптацією. Однак те, що ми сьогодні побачили в міському центрі зайнятості, вселяє оптимізм та віру в хороші перспективи», — зазначила Валентина Гошовська. Зі свого боку, представники Державного центру зайнятості запевнили відповідальних представників військового відомства в тому, що завдання працевлаштувати усіх тих, хто звільнятиметься зі служби, є абсолютно реальним. За словами директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького, ситуація на ринку праці нині в цьому плані сприятлива. Зокрема, за дев’ять місяців 2003 року порівняно з відповідним періодом 2002 року рівень безробіття в Україні зменшився на 0,7%, станом на 1 лютого 2004 року потреба підприємств у працівниках становила 142,1 тис. осіб, що на 8,9 тис. більше, ніж минулого року. При цьому, за словами пана Галицького, чимало роботодавців прагнуть брати на роботу «людей дисциплінованих і з вищою освітою, а саме такою є більшість офіцерів та працівників Збройних сил».
Учасники «круглого столу» визначили ряд пріоритетів, на яких необхідно зосередитися відповідальним структурам, аби процес соціальної адаптації військовослужбовців, які звільнятимуться в запас, пішов успішно. Серед них — створення конкретної програми працевлаштування колишніх офіцерів, прапорщиків та працівників ЗС. На загальну думку присутніх, у держави є нині всі важелі та можливості зробити процес реформування та скорочення української армії максимально соціально безболісним.