Цього тижня багато українців були стурбовані падінням курсу долара та знеціненням своїх, і без того маленьких, заощаджень. А ще — вони переймалися цінами на продукти харчування, раділи весні та, як завжди, говорили переважно про політику.
Ігор ПОПОВ, голова правління Комітету виборців України:
— Минулий тиждень ще раз показав нам, що ми живемо в епоху змін. Причому, на жаль, ці зміни, як правило, від нас не залежать. І якщо ми самі не можемо змінити ситуацію, нам залишається лише змінювати своє ставлення до неї. Уряд показав, що від нього можна очікувати будь-чого, коли після підвищення цін на залізничні перевезення таким же містичним чином визначив ціну на бензин та курс гривні до долара. Хтось кинувся продавати американську валюту, ті, хто її не мали, — злорадствувати над першими. Всі були в процесі і відчували свою причетність до державної політики. Добре, що уряд не визначає в нас температуру повітря. Протягом минулого тижня вона коливалася ще більше, ніж вітчизняні ціни, але весна таки взяла своє. Квітнуть абрикоси та магнолії, розквітають почуття українців, нас благословляє новий Папа, а Кличко тiшить новою перемогою. Після революцій українці прагнуть, щоб політика робилася без них і не заважала співати, кохати, просто жити, насолоджуючись кожною миттю Вічності.
Олексій ТКАЧУК, директор громадської організації «УРОК»:
— Дуже дивна ситуація з гривнею, доларом, євро та російським рублем. Гривня росте, долар падає, а євро і російський рубль чомусь залишаються на місці. Не зрозуміло, хто з них як себе почуває на ринку?
Не можна поки що нічого сказати стосовно нових призначень в українському кінематографі. Чи добре це, чи погано — побачимо згодом. Нарешті почалася ретельна підготовка до Євробачення: монтується сцена та встановлюється обладнання для телетрансляції. Однак компанії, які беруть у цьому участь, чомусь не українські, а чеські та шведські. Це погано. Українські компанії могли би забезпечити все це за набагато менші гроші.
Василь МОЛОКУС, голова львівської організації партії «Свобода»:
— Подій, на жаль, більше поганих, ніж хороших. Я, як військовий пенсіонер iз 2000 року, вирішив подати заяву до суду в зв'язку з невідповідностями у виплатах пенсій. Вважаю, що нова влада сьогодні до військових пенсіонерів ставиться, м'яко кажучи, погано. Наприклад, мій знайомий, у якого звання прапорщика (у мене, до речі, підполковника), отримує тисячу гривень пенсії, а я — п'ятсот. Причому вже з нового року виплачується лише 68% цієї суми.
По-друге, дуже підскочили ціни. Однак, як на мою думку, так і на думку моїх знайомих, рівень якості життя зменшується. Якщо вже не підвищується, то хоча б залишався на тому рівні, що був минулого року!
По-третє, скачок долара. Прикро, що створили таку ситуацію штучно. Бо так різко долар впасти не може. Крім того, більшість людей тримають свої заощадження у себе чи в банках саме в доларах. І якщо говорити, наприклад, про тисячу доларів заощаджень, то про триста гривень людина зразу ж може забути. Вважаю, що все це пов'язано з тим, щоби зменшити ціни на бензин та й взагалі на нафтопродукти за рахунок того, що гривня піднялася, а долар упав. Але, хоча в гривневому еквіваленті ціни на бензин нібито знизилися, в доларовому залишилися такі ж самі. Вважаю, що це — тимчасово, й така політика нічого нормального не дасть ні державі, ні людям, ні нафтобаронам, які погодилися на такі зниження. Думаю, що долар так чи інакше все одно виросте, тому що штучно зробити нічого не можна. Бо є ринкова економіка. А ми, як то кажуть, будуємо державу з ринковою економікою.
По-четверте, у мене є запитання: що уряд збирається робити, щоб подешевшало м'ясо? Я не знаю, яка ситуація в інших містах, але у Львові, наприклад, ціни на м'ясо не зменшилися.
Не подобається й те, що день за днем все більшу кількість людей притягують до кримінальної відповідальності. Крім того, вважаю, що поки вироку людині не виніс суд, то ніхто не може вішати на неї ярлика злочинця. Це справа суду, міліції, прокуратури. Наприклад, як не мала права міністр культури та туризму Оксана Білозір звинувачувати Михайла Рєзниковича. Хоча я й поважаю пані Білозір, проте так робити й таке говорити не можна!
Однак подобається те, як зараз почали працювати ЗМІ. Вони стали вільнішими. Позитивне й те, що у зовнішній політиці зростає авторитет України. Це ще раз довела зустріч країн- членів ГУУАМ у Молдові.
Микола ЧАСНИК, автотранспортне підприємство Чорноморського морського пароплавства (Одеса):
— Я, як керівник транспортного підприємства, можу відзначити, що ревальвація долара, на жаль, негативно відобразилася на стабільності роботи транспорту. Справа в тому, що останніми роками ми складали договори, оглядаючись на долар. А сьогодні ми не знаємо, що буде з доларом через місяць чи два. Ця нестабільність насторожує. Якщо минулого року ми працювали спокійно, то цього року це, на жаль, не виходить. Негативним моментом назвав би й те, що нова влада приймає до своїх лав «тих, хто перефарбувався». Тобто тих, хто був при владі до 1991 року і після 1991-го. Зараз вони раптом стають членами партії «Батьківщина». Не зрозуміло, як вони туди потрапляють? Юлія Володимирівна має уважніше слідкувати за тим, кого приймає до своїх лав. Щодо позитивних моментів, то це — рішення Державного комітету митної служби. Він скасував відому Декларацію на автотранспортні засоби. Нічого подібного в жодній країні не було. Добре, що в Одесі почали ремонтувати дороги. А наші співробітники відзначають ще й те, що стала краще працювати ДАІ. І не лише цього тижня, а в цілому.