Шановна пані редакторе!
До вас звертається одна з небагатьох викладачів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Луганськ), які з власної волі викладають предмети державною українською мовою. Працюючи на кафедрі журналістики, намагаюся, як можу, прилучати своїх студентів до загальноукраїнських цінностей. Так, минулого року возила групу з 26 осіб до Львова на святкування Різдва (за програмою «Схід і Захід — разом!»), цього року — групу з 40 студентів до Косівського району Івано- Франківської області. Ці заходи мають колосальний ефект у плані державотворення!
За свій кошт купую популярні українські книжки і даю читати своїм вихованцям. На жаль, у нас на кафедрі є підшивки тільки регіональних газет, серед яких — «Советская Луганщина» та іншi одіозні видання. Опрацьовуючи їх, студенти пишуть курсові й дипломні роботи.
Викладаючи стилістику і культуру мовлення, я гостро відчуваю брак серйозних і змістовних загальноукраїнських УКРАЇНОМОВНИХ видань, до яких я відношу і вашу газету. Над нею студенти могли б працювати, готуючись і до практичних пишучи наукові дослідження.
У зв’язку з цим звертаюся до вашої редакції з проханням подарувати передплату на газету «День» студентам кафедри журналістики найсхіднішого обласного центру України.
Думаю, що до вас нечасто звертаються з такими проханнями, але, повірте, робота майбутніх журналістів із вашою газетою в Луганську матиме набагато більше користі, ніж у Києві або Львові.
Прошу розглянути цього листа і прийняти позитивне рішення. Хай цей жест доброї волі започаткує своєрідне шефство столичних журналістів над вашими майбутніми східноукраїнськими колегами.
Якщо ваш колектив вирішить подарувати нам передплату на газету «День», прошу оформити її на мою домашню адресу, інакше газета загубиться в університетських коридорах і до кафедри не дійде (минулого року я за свій кошт кілька місяців передплачувала вашу газету і всі числа приносила на кафедру, робила з них підшивку). А квитанцію прошу надіслати мені.
Із повагою до вас особисто й до редакції газети «День»,
Східноукраїнського національного університету іменi Володимира Даля, м. Луганськ
КОМЕНТАР
Стан справ з україномовною пресою на Сході України «Дню» прокоментував директор галузевих програм Української асоціації видавців періодичної преси Сергій БАЗАНОВ:
— Регіон (східний) специфічний — міське населення (а воно переважає) — російськомовне. Тому і більшість газет (особливо тиражних) також російськомовні. Українською мовою видаються, як правило, старі сільські районки... Є, правда, обласна україномовна газета «Донеччина» (видається в Донецьку).
У нашій базі регіональних газет я знайшов лише шість україномовних з Луганської області. Ще чотири видаються двома мовами (російська/українська). Але, це, звісно ж, неповна інформація.
ВІД РЕДАКЦІЇ: Згідно з інформацією агентства маркетингу і реалізації газети «День», у цей час підписка на наше видання для Ірини Магрицької вже оформляється — вона зможе отримувати нашу газету, починаючи з березня.