Передвиборна кампанія — у розпалі. Охочих потрапити до місцевих рад, більш ніж достатньо. Тим часом влада дбає про благоустрій міст, що набувають європейського вигляду, щоправда, не всюди. Про те, що хорошого та що поганого відбулося за останній тиждень, для читачів «Дня» розповідають експерти.
Юрій ДЮГ, журналіст, Рівне:
— Розпочалася передвиборна кампанія. Депутатом хоче стати мало не кожен четвертий. Відповідно всі думають тільки про те. Це, безумовно, погано. Дії й рішення чинної влади не стільки засмучують, скільки змушують задуматися над тим, коли цьому настане край. Втім, упевнений, все буде добре, хоча й не найближчим часом.
Із позитиву хочеться відзначити те, що тривають роботи з благоустрою міста, завершили реконструкцію театральної площі, ремонтують дороги. Анонсували й низку культурних подій, тому з нетерпіння чекаю можливості їх відвідати (йдеться про конкурс краси «Перлина Рівного», концерт гурту «Бумбокс» у рамках благодійного проекту «Збережи життя», ювілейний Міжнародний Салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову-2010».). Щодо інших подій, то найприємнішою стала перемога Володимира Кличка.
Олеся КИРИЛЕНКО, кандидат соціологічних наук, Рівне:
— Останнім часом у Рівному відбувалося чимало свят. Приємно, що місто стало кращим, гарнішим, чистішим. Нарешті закінчилося будівництво в центрі, тож його вигляд до свят став більш ошатним, цивілізованим. Невдовзі в Рівному відкриється підземне містечко, яке так довго споруджували, з’явилося чимало нових будівель, торгових центрів. Це з одного боку перенасичує місто такого роду закладами, однак добре, що торгівля переміщається з ринку до приміщень. Це більш цивілізовано і вже нагадує Європу. Та тим часом оновлений центр міста не доробили до кінця, деякі куточки все ще потребують доопрацювання. До поганого я б також віднесла екологічну ситуацію й збереження природи. Річ у тім, що в Рівному є місця, куди просто таки соромно заходити. Йдеться й про парк поблизу приміщення облдержадміністрації. Зелена зона дуже засмічена. А неподалік — школа, у парку збирається молодь. Та складається враження, що територію нема кому прибрати. До того ж, тут відсутні контейнери для сміття. Схожа ситуація і в парку поблизу Палацу дітей та молоді. Він у занедбаному стані. Однак якби там навести лад, це було б чудове місце для відпочинку, для прогулянок, можливо, для занять спортом, якби там облаштували відповідний майданчик. До речі, їх у Рівному бракує. Після поїздок до Швейцарії чи до Сполучених Штатів Америки мене завжди дивує той факт, що в тамтешніх містах дбають про кожен куточок, лад наведено всюди, незалежно від того, чи це центр, чи околиця. Про це дбають самі мешканці. У нас же все по-іншому. Найчастіше кажуть, що тут на такі речі не вистачає коштів. Та як на мене, то справа не лише в грошах...
Лідія РИБЕНКО, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України:
— Тиждень минув у клопотах, адже цими вихідними на Рівненщині відбудеться «Дерманський світильник» — вже традиційний літературно-мистецький захід, який збере письменників краю та сусідніх областей. Це, звісно, приємна подія. Саме в Дермані народився Улас Самчук, Мелетій Смотрицький, Борис Тен... Тому це свято організовуємо тут. Під час урочистостей відбудеться й вручення премії «Світочів». Цьогоріч її отримає представник Рівненщини Євген Цимбалюк за книгу публіцистики «Обірвана молитва за Україну», де автор подає серію портретів видатних постатей Рівненщини. На «Дерманський світильник» завітають письменники з Тернополя, Луцька, Житомира, з Києва приїде лауреат Шевченківської премії Олесь Лупій.
А з поганого я б назвала те, що у нас на Рівненщині бракує коштів на книговидання. Хоча цьогоріч виділили гроші на друк двох доволі об’ємних (по 400 сторінок) літературно-краєзнавчих журналів «Погорина», і це позитив. До 25-річчя нашої організації (до речі, наймолодшої в Україні) ми також плануємо видати літературну енциклопедію, де будуть дані про письменників, видатних діячів, митців, які народилися в нашому краї, чи працювали тут. Сподіваюся, на це грошей не забракне, бо це справді буде погано. Негативним є й те, що в спілки виникають матеріальні проблеми, скажімо, з теплопостачанням. Торік питання допоміг вирішити Київ, нині ж посприяти обіцяла обласна влада, однак як буде — невідомо.
Вікторія ПОЗНЯК, представник молодіжної громадської організації «Фундації регіональних ініціатив»:
— Серед поганого можу назвати погоду. У квартирах холодно, до того ж, немає гарячої води. Нещодавно повернулася з Криму, де температура повітря була +30, і тут відразу такий контраст. Декілька моїх друзів вже прихворіли. Хоча на вихідні обіцяють потепління. Якщо прогноз правдивий і погода буде сонячною — відразу вирушу до лісу.
Хорошого, звичайно, значно більше,. Підходить до завершення молодіжний проект «Школа громадської активності» — учасники підсумовують вже власноруч втілені громадські заходи. Власне, це проект, який вже втретє реалізовує молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив». Цього року 20 молодих людей із Рівненської, Житомирської та Волинської областей стали учасниками серії тренінгів щодо написання та реалізації проектів. Під час семінару молоді люди навчались основам громадської активності, проектному менеджменту та як результат розробили власні ідеї міні-проектів, які зараз втілюють. У жовтні всі учасники матимуть змогу презентувати власті доробки на підсумковій всеукраїнській зустрічі в Києві.
Основними темами, на які спрямовані міні-проекти, стали: протидія байдужості в суспільстві, громадянська активність, навчання основам організаційного розвитку, волонтерство, співпраця з місцевою владою та медіа.