Пушкініана
Київському музею виповнилося 20 років. Відзначали цей ювілей у тісному затишному колі в одному із залів Музею О. С. Пушкіна. На гостей з портретів поглядав класик і, здавалося, що Олександр Сергійович дякував нащадкам за шанобливе ставлення до його генія. Гостей було небагато, але прийшли найвідданіші. Добрі слова прозвучали на адресу першого директора музею Віри Іллівни Виноградової. А головними гостями на цьому святі були діти, які читали уривки з творів Пушкіна, розігрували цілі сцени з казок письменника.
У Києві проходить дитячий конкурс і фестиваль ім. О. Пушкіна, що проводиться за підтримки Російського зарубіжного центру. 28 квітня відбудеться Конкурс читців серед школярів на найкраще виконання поезії О.С. Пушкіна (переможці отримають путівку по містах Золотого кільця, книжки, дипломи й грамоти. Молодші школярі змагаються на найкраще інсценування казки поета, середні показують свою версію «Руслана і Людмили», а старшокласники — свою версiю за поемою «Євген Онєгін» (конкурс називається «Скажи, которая Тетьяна»). На фестиваль діти з’їжджаються з усієї України. Вони демонструють свої таланти, творче завзяття, знання творчості Олександра Сергійовича.
В основі колекції Музею О. С. Пушкіна лежать зібрання відомого київського колекціонера, бібліофіла та бібліографа Якова Ісаковича Бердичевського, який нині мешкає в Німеччині. Колекція музею нараховує близько шести тисяч рідкісних і цінних експонатів. Справжньою «перлиною» є примірник журналу «Современник Т. II на 1836 г.» з цензурним дозволом за підписом цензора О. Крилова, який є єдиним в музеях України. Бердичевський передав свою знамениту «Пушкініану» як подарунок Києву 1987 року за умови, що на її базі створять музей. Крім екскурсій, у музеї проводяться «Пушкінський день у Києві» (6 червня, в день народження Пушкіна), «Вечір пам’яті поета» (10 лютого), «Тетянин День» ( 25 січня), повідомляє Оксана ДЕНЯКОВА.
Україна очима іноземця
В Українському фонді культури Art VISTA Club проходить подвійна виставка: «Живопис Закарпаття» і «Портретний живопис». Її приурочено до 20-річчя заснування фонду. Глядачі знайомляться з роботами з приватної колекції німецького мецената Зігхарда Рашдорфа. Тематичну, стилістичну, барвисту різноманітність виставки утворили картини українських митців Бориса Кузьми, Юрія Герца, Тетяни Романової, В’ячеслава Приходька, Володимира Павлишина, Андрія Іванчо та інших майстрів із Закарпаття, а також роботи Євгена Матвєєва та Юрія Новикова, які представили галерею портретів видатних українців нашого часу (Богдана Ступки, Наталі Паніної, Марини Матвєєвої, Ірини та Марії Арсенян). Приваблюють відвідувачів вернісажу й пейзажі — то народно-яскраві, то містичні, то повітряно-розмиті, то графічно-ясні; а також натюрморти, жанрові сцени, винахідливі абстракції...
Зігхард Рашдорф є членом «Art VISTA Клубу», створеного 2004 року, який об’єднав однодумців: людей мистецтва і бізнесменів, музикантів — композиторів і виконавців — акторів, митців, учених; до його складу входить арт- група NewMat. Всього клуб нараховує понад 100 членів; він підтримує широкі міжнародні культурні зв’язки та ініціює різні художні акції.
— Ця колекція виникла, коли Зігхард Рашдорф працював у Закарпатті. Його зачарували люди та мальовничі пейзажі Західної України, — сказав голова «Art VISTA Клубу» Микола Поташник. — Одного разу, потрапивши на виставку ужгородських митців, Рашдорф придбав усі представлені там роботи. На даний момент колекція, яка відтоді поповнилася творами майстрів зі всієї України, вже була виставлена в різних країнах Європи і в Канаді, щоб популяризувати українську культуру, повідомляє Олена ЖУКОВА.