Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ГIПОТЕЗИ

17 серпня, 2004 - 00:00

Найдавнішій тріщині — 2,7 мільярда років

Дослідники з університету Альберти виявили свідчення існування двотисячекілометрового коридору, що проходить по діагоналі через північну Канаду. Цей розлом утворився 2,7 мільярда років тому під дією величезного тиску, коли тектонічна плита мало не розкололася навпіл. Це перше свідчення того, що величезні континентальні плити і тектонічні процеси вже існували в ті давні часи, повідомляє News.Battery.Ru. Річ у тому, що серед геологів існує досить жвава дискусія про те, чи існували великі континенти та тектонічні процеси в Архейську еру. Останні шість років дослідники вивчали породу в районі озера Атабаска. Це місце — частина коридору, що проходить із північного сходу Альберти до острова Баффін. Нещодавно вони виявили в цьому коридорі зразки породи, що належить до архейського періоду — переважно кварц і базальт. Аналіз і датування зразків показали, що тут проходив розлом, що не відбувся, древнього континенту Нунавутії. За оцінками авторів праці, площа цього континенту була більше загальної площі Великої Британії, Франції та Німеччини. Також було знайдено мінерали віком 3,9 мільярда років і камені, яким «лише» 3,1 мільярда років. Це одні з найстаріших зразків породи, знайдених на Землі.

НЛО врятував життя на Землі?

Сто років тому над районом Тунгуски сталося зіткнення метеорита й безпілотного літального апарату прибульців, заявив на прес-конференції президент Сибірського суспільно- державного фонду «Тунгуський космічний феномен» Юрій Лавбін. На його думку, інопланетний корабель «знаходився на варті нашої цивілізації» і, таким чином, урятував Землю від можливого руйнування, повідомляє Lenta.ru. На підтвердження своєї теорії Лавбін зазначив, що нещодавно завершена експедиція до місця падіння Тунгуського метеорита виявила в Евенкії матеріали, що належать технічному пристрою неземного характеру. Уфологи стверджують, що на ділянці між селищами Байкіт і Полігус вони знайшли якісь «техногенні блоки». «Судячи з усього, самі блоки — величезні, через майже сто років вони вже заросли тайгою. Але нам удалося відколоти два маленьких шматочки матеріалу», — заявив Лавбін. Згідно з попередніми аналізами, метал є сплавом силіциду заліза (сполуки заліза і кремнію) та невідомої речовини. За словами Лавбіна, силіцид заліза використовується для виготовлення ракетних шлюзів. Аналізи зібраних зразків планується завершити до кінця цього року. Навіть якщо виявиться, що вони мають земне походження, дослідження все одно продовжать, зазначив Лавбін.

На Чукотці жили носороги, коні та бізони

За допомогою найновішої техніки палеонтологи з Англії, Данії, Росії вивчать древні відкладення в районі річки Майн на Чукотці. Керівник експедиції Андрій Шер повідомив, що основне питання, яке цікавить вчених, — це життя на Чукотці кілька десятків тисяч років тому. За словами вчених, у той час на території Чукотки «бродили стада мамонтів, носорогів, коней, бізонів». Учасники експедиції намагатимуться дізнатися, які кліматичні та природні чинники зумовили таку різноманітність фауни. Зокрема, вони вивчать викопних комах із мерзлого відкладення Чукотки, генетику древніх організмів і багато іншого, повідомляє Кореспондент.net.

Франція та Німеччина стануть тропічними країнами?

У другій половині ХХI століття періоди спеки почастішають і триватимуть довше. Фахівці з Національного центру атмосферних досліджень США використали кліматичні моделі, щоб спрогнозувати, як хвилі спеки поширюватимуться по планеті. Наявні у співробітників Центру дані свідчать, що хвилі спеки залежать від атмосферних потоків, які посилюються зі збільшенням кількості газів, що викидають до атмосфери. У міру інтенсифікації цих процесів потужні хвилі спеки накочуватимуться на район Середземного моря, а також на південь і захід США. Ці кліматичні зміни, як стверджує Джеррі Міл, який брав участь у цих дослідженнях, матимуть дуже серйозні наслідки для суспільства. Спека також частіше вражатиме деякі райони Франції, Німеччини та балканських країн, повідомляє izvestia.ru. Дослідники використали кліматичні моделі Європи та Північної Америки, оскільки спека в Чикаго 1995 року і в Парижі 2003 року мала особливо важкі наслідки. У серпні минулого року у Франції від спеки померли 15 тисяч чоловік. У Чикаго померли близько 740 чоловік.

Підготувала Катерина ЗОРКІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: