Для впізнавання облич вистачить однієї звивини?
Американські вчені Геліт Йовел і Ненсі Кенуїшер із Массачусетського технологічного інституту з’ясували, яким чином відбувається впізнавання облич людей. За цей процес, за їхніми даними, відповідає веретеноподібна звивина (fusiform area), розташована на нижній поверхні скроневої частки головного мозку. У дослідженні брали участь кілька добровольців, яким по черзі показували низку картинок. На одних були зображені обличчя, на інших — будинки. Обличчя відрізнялися розміщенням рис, а будинки — розташуванням вікон, дверей та інших деталей. Учасникам досліду надавали можливість розглянути ілюстрації, реєструючи тим часом активність їхнього мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Судячи з показників, веретеноподібна звивина активізувалася лише тоді, коли піддослідний розглядав обличчя, і залишалася «байдужою» до будинків. Додатково під час експерименту вчені виявили, що головний мозок розпізнає обличчя загалом, а не окремі його риси, як вважалося раніше. На думку лікаря Гюнтера Лоффлера з Університету Шотландії в Глазго, результати дослідження можуть бути використані при реабілітації пацієнтів після інсульту та травм мозку, а також при лікуванні епілепсії хірургічним шляхом, передають Подробности.ua. Тим часом доктор Роберто Калдара з Університету Глазго зазначає, що за такий складний процес, як упізнавання обличчя, не може відповідати лише одна область мозку.
Першими на планеті почали випивати китайці
Раніше вважали, що першовідкривачами звеселяючих напоїв — вина та пива — були стародавні жителі Близького Сходу. Проте відкриття, зроблене вченими Університету Пенсільванського музею археології й антропології показало, що значно раніше за інших прилучилися до алкоголю китайці. Вченим вдалося зібрати черепки шістнадцяти глиняних посудин на місці стародавнього села Цзіаху в провінції Хенань. Вік посудин — приблизно сім — дев’ять тисяч років. На черепках археологи знайшли рештки напою, що перетворилися на смолу. Хімічний аналіз показав, що в давнину в посудинах китайці зберігали щось схоже на сучасне рисове вино, що виготовляється методом примітивного бродіння з рису, меду та винограду. У тому ж районі були виявлені запечатані бронзові посудини з рештками алкогольного напою, виготовленого приблизно три тисячі років тому, повідомляє Lenta.ru. «Заброджені напої були важливою складовою релігійного життя, соціальних відносин, медицини в багатьох культурах усього світу, — сказав Патрік Макговерн, керівник групи вчених. — Вони відіграли провідні ролі в розвитку людської культури, зробили свій внесок у прогрес і розвиток технологій. Я не куштував стародавніх зразків, лише понюхав, але за запахом стародавнє вино схоже на рисове Shaoxing з ароматом квітів».
Хочете жити тисячу років?
Генетик Обрі ді Грей з Університету Кембриджа вважає, що середня тривалість життя людей незабаром зросте до тисячі і більше років. Ді Грей і велика група вчених, які працюють в очолюваному ним проекті «Стратегія для проектованого незначного старіння», вважають, що старіння — фізичне явище. А оскільки медицина та генна інженерія стають дедалі потужнішими, ми неминуче прийдемо до такого стану речей, коли зі старістю можна буде боротися, як із багатьма хворобами сьогодні. На думку ді Грея, цивілізація близька до цього. Його мета — зібрати в одному місці, систематизувати, проаналізувати та розвинути всі мислимі технології й знання, які можуть знадобитися в боротьбі зі старістю та природною смертю. Це — детальний план, що описує, як можна відновити ті чи інші типи молекулярного та клітинного пошкодження, повідомляє News.Battery.Ru.